Jak wyłączyć komentarze na stronie na Facebooku

Niektórzy administratorzy stron na Facebooku chcieliby wyłączyć możliwość komentowania postów na swojej stronie, jednak Facebook nie oferuje oficjalnej udokumentowanej metody wyłączania komentarzy na stronach Facebooka.

Strony na Facebooku z dużą liczbą obserwujących mogą stać się chaotyczne, zabierając dużo czasu administratorowi na moderowanie komentarzy. Mimo że wyłączenie komentarzy nie jest oficjalną funkcją, oto obejście, które umożliwia skuteczne wyłączenie komentarzy na Twojej stronie na Facebooku:

Ukrywanie komentarzy

Wyłączenie komentarzy na stronie na Facebooku nie jest czymś, co możesz zrobić, zaznaczając pole, ale możesz łatwo ukryć komentarze. Jeśli ukryjesz wszystkie komentarze, oznacza to, że skutecznie wyłączyłeś komentarze na swojej stronie.

Facebook nie ma takiej wbudowanej funkcji ani opcji „ukryj wszystkie komentarze”, chociaż istnieje obejście tego powszechnego problemu.

Jako administrator strony możesz odfiltrować niektóre słowa z pojawiania się w komentarzach. Polega na użyciu filtra, powszechnie używanego do filtrowania wulgaryzmów lub mowy nienawiści.

Piękno tej funkcji polega na tym, że możesz dodać dowolne słowo do listy niechcianych słów, w tym na przykład niektóre z najczęściej używanych słów, których musiałby użyć niedoszły komentator. Na przykład możesz dodać te popularne słowa do listy filtrów, takie jak „the”. Dłuższą listę słów do filtrowania przedstawię w sekcji Porady i wskazówki tego artykułu oraz kilka pomysłów, jak sprawić, by lista filtrów była dość obszerna.

Jeśli to zrobisz, istnieje duża szansa, że ​​wiele komentarzy nie pojawi się na Twojej stronie na Facebooku. Dodaj listę popularnych słów do filtrów, a skutecznie wyłączysz komentarze.

Facebook nie ogranicza liczby słów, które możesz dodać do listy, więc dodaj każde popularne słowo, które możesz znaleźć (kilka pomysłów w sekcji Porady i wskazówki) oraz wulgaryzmy, używając słów z listy filtrów wulgaryzmów. Gdy będziesz zadowolony z dodanych słów, oto, co się dzieje.

Komentarze zawierające dowolne z zabronionych słów będą wyświetlane jako „…” dla Ciebie i odwiedzających Twoją stronę na Facebooku. Osoby, które opublikowały komentarze, nadal widzą własne komentarze, więc nie wiedzą, że Twoja strona ukrywa ich komentarze.

Jest to przydatne z dwóch powodów. Po pierwsze, użycie tylko kilku popularnych słów pozwala ukryć większość przychodzących komentarzy, chociaż prawdopodobnie będziesz chciał poświęcić trochę czasu na utworzenie dłuższej listy słów do filtra.

Po drugie, ta funkcja ukrywa całe komentarze. Rasowe obelgi lub mowa nienawiści mogą nadal mieć swoje znaczenie, jeśli tylko kilka złych słów zostanie ukrytych, ale nie musisz się o to martwić, jeśli użyjesz filtra.

Jeśli chcesz przeczytać komentarz, możesz kliknąć wiadomość „…” i przeczytać oryginalny tekst. Będziesz mieć również możliwość zezwolić na to lub ukryć się przed widokiem publicznym, co daje ci sporą kontrolę nad tym, co pojawia się na twojej stronie na Facebooku.

Jak korzystać z filtra

1. Ustawienia

Na swojej stronie na Facebooku musisz znaleźć stronę Ustawienia.

2. Moderacja strony

Stamtąd przechodzisz do zakładki Ogólne. Następnie znajdź sekcję zatytułowaną Moderacja strony. Kliknij link Edytuj.

3. Lista słów kluczowych

Pojawi się okienko, które powinno już zawierać zakazane słowa. Jeśli nie, to w porządku. Wkrótce dodasz własne.

Tutaj możesz zacząć dodawać słowa do listy zakazanych. Możesz je wpisać lub przesłać plik .txt zawierający słowa, które chcesz ukryć.

Zalety i wady

Zaletą korzystania z filtra do wyłączania komentarzy jest to, że możesz utrzymać swoją stronę czystą i niekontrowersyjną.

Minusem jest to, że wyłącza to prawie wszystkie przychodzące komentarze, jeśli masz dużą listę słów kluczowych. Nie możesz wyłączyć komentarzy tylko dla określonych postów. Będziesz musiał czytać komentarze jeden po drugim, aby zdecydować, które chcesz pokazać.

Kolejną drobną wadą jest to, że filtr nie działa w przypadku grup na Facebooku lub osobistych stron profilowych.

Porady i wskazówki

Teraz możesz się zastanawiać, jakiego rodzaju słów użyć. Jeśli chcesz się upewnić, że żadne komentarze nie są wyświetlane, po prostu dodaj najpopularniejsze lub najczęściej używane słowa. Pamiętaj, że Facebook nie przetłumaczy ich za Ciebie.

Tak więc, chociaż możesz dodać połowę słownika oksfordzkiego, komentarze napisane w językach obcych prawdopodobnie nadal będą się pojawiać. Jeśli prowadzisz stronę firmową, możesz filtrować według określonych regionów, które mogą uniemożliwić pomijanie języka.

Oto kilka słów, o których zdecydowanie powinieneś pomyśleć w filtrze: the, of i, in, that, not, ale, use, he, she, if, itd.

Na liście nie jest rozróżniana wielkość liter, więc nie musisz zawracać sobie głowy zapisywaniem pierwszych liter nazw, krajów itp. Skoncentruj się na tym, czego ludzie najczęściej używają podczas pisania. Nie zapomnij też dodać kilku powszechnie używanych skrótów.

Jeśli chcesz poświęcić na to jak najmniej czasu, powinieneś użyć gotowych list powszechnie używanych słów. Możesz przeszukać sieć i szybko znaleźć listę najpopularniejszych słów, które chcesz dodać do swojej listy, aby była bardziej wszechstronna.

Kopiowanie niektórych popularnych filtrów wulgaryzmów jest również dobrym pomysłem, jeśli chcesz być dokładny. Nie polegaj na zintegrowanym filtrze wulgaryzmów Facebooka, ponieważ istnieje wiele sprytnych osób, które mogą go obejść za pomocą lekko błędnie napisanych wulgarnych słów.

Kontrolowanie komentarzy

Inną dostępną opcją jest możliwość blokowania, usuwania lub usuwania niechcianych komentarzy ze swoich postów. Jeśli chcesz uniemożliwić komentowanie określonego konta, możesz to również zrobić.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Facebooka, prawdopodobnie znasz blokowanie kont. Możesz podjąć dodatkowe kroki, aby upewnić się, że jedna osoba nie komentuje Twoich postów. Posty na Facebooku dają opcję ukrywania komentarzy po ich opublikowaniu, klikając trzy poziome kropki obok komentarza.

Ukrywanie postów przed ludźmi

Kiedy opublikujesz coś na Facebooku, będziesz mieć możliwość udostępnienia tej treści każdemu na świecie, „Ustawienia” pozwalają zmienić ze wszystkich na znajomych. Sam wpis daje Ci możliwość wybrania określonych znajomych do udostępnienia lub określonych znajomych, przed którymi chcesz ukryć swoje posty.

Aby ukryć posty:

  1. Kliknij pole „Co masz na myśli?”.

  2. Stuknij „Znajomi” w lewej górnej części pola, aby menu się rozwinęło.

  3. Wybierz „Przyjaciół z wyjątkiem”

  4. Wpisz nazwy profili osób, których chcesz unikać.

  5. Potwierdzać

Prywatność Twoich wpisów pozostanie z tymi ustawieniami, dopóki ich nie zmienisz. To nie tylko uniemożliwia niektórym osobom komentowanie, ale także uniemożliwia innym oglądanie tego, co publikujesz, bez konieczności odprzyjaźniania się z nimi.