Jak wyłączyć komunikat „Czy prowadzisz” na iPhonie?

Chociaż iPhone'y to wysoce wyrafinowane rozwiązania technologiczne, nie mogą samodzielnie nawiązać z Tobą rozmowy. Dlatego nie mogą zapytać „Czy jeździsz?” kiedy jesteś w swoim samochodzie.

Jak wyłączyć

Mają jednak czujniki, które mogą wykrywać, kiedy prowadzisz i wyłączać niektóre funkcje dla bezpieczeństwa. Gdy ustawienie „Tryb jazdy” jest włączone, automatycznie wyciszy powiadomienia i połączenia, gdy wykryje, że znajdujesz się w jadącym pojeździe. Jest to wygodne dla kierowcy, ale nie tak bardzo, jeśli jesteś pasażerem.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć tryb samochodowy z iPhone'a. Ponadto pokażemy Ci, jak dostosować ustawienia trybu samochodowego, aby podczas korzystania z niego obsługiwać połączenia i wiadomości tekstowe w sposób, który Ci odpowiada.

Jak na stałe wyłączyć iPhone'a w trybie jazdy?

Możesz wyłączyć "Tryb jazdy" na stałe (więc aktywuje się tylko po ręcznym wybraniu) lub tymczasowo (i ręcznie wyłączać go za każdym razem, gdy jest aktywowany). Aby trwale wyłączyć tę funkcję na swoim iPhonie:

 1. Otwórz ustawienia."

 2. Dotknij „Nie przeszkadzać”.

 3. W sekcji „Nie przeszkadzać podczas jazdy” wybierz „Aktywuj”.

 4. Dotknij "Ręcznie".

Aby tymczasowo wyłączyć „Tryb jazdy”:

 1. Uzyskaj dostęp do „Centrum sterowania”, przesuwając palcem z prawego górnego rogu ekranu.

 2. Stuknij ikonę samochodu.

 3. Na ekranie blokady wybierz powiadomienie „Nie przeszkadzać podczas jazdy”.

 4. Dotknij „Nie jadę”.

Wyłącz ustawienia lokalizacji

Tryb samochodowy korzysta z usług lokalizacyjnych telefonu, aby określić, czy możesz prowadzić. Innym sposobem na trwałe wyłączenie jest wyłączenie usług lokalizacyjnych dla „Nie przeszkadzać podczas jazdy”. Oto jak:

 1. Otwórz ustawienia."
 2. Dotknij „Prywatność”, „Usługi lokalizacji”, a następnie „Usługi systemowe”.
 3. Teraz wyłącz „Alerty oparte na lokalizacji”.

Decydowanie, jak i kiedy używać trybu samochodowego

Tryb jazdy to funkcja Apple zaprojektowana, aby zwiększyć Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy, pomagając Ci zachować koncentrację. Po włączeniu wycisza lub ogranicza wiadomości tekstowe i inne powiadomienia.

Tryb jazdy aktywuje się, gdy wykryje, że możesz prowadzić. Możesz ją wyłączyć, włączając ją ręcznie lub ponieważ korzysta z usług lokalizacyjnych, aby określić, czy prowadzisz samochód, możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne.

Ta funkcja oferuje wiele opcji dostosowywania, w tym decydowanie o sposobie jej aktywacji. Na przykład po podłączeniu do samochodowego Bluetooth lub CarPlay. Możesz także napisać wiadomość tekstową z automatyczną odpowiedzią, która zostanie wysłana jako odpowiedź na wiadomości i połączenia.

Czy często korzystasz z trybu samochodowego? Jeśli tak, co najbardziej Ci się w tym podoba? Jeśli nie, jak myślisz, co mogłoby to ulepszyć? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.