Panasonic SDR-S7

it_photo_40484Producent: Panasonic

//www.panasonic.com/

Dostawca: Wilkinson

www.wilkinson.co.uk

Cena £: 153 GBP (180 GBP z VAT)

Ocena: 5/6

Wkład firmy Panasonic w rewolucję kompaktowych kamer wideo to niezaprzeczalnie uroczy SDR-S7. Może wyglądać jak pełnowymiarowa kamera, ale w rzeczywistości jest znacznie mniejsza niż MX20 i jest o połowę mniejsza od przeciętnej kamery.

Wygląda bardziej jak zabawka niż poważna technologia, więc zaskoczeniem jest odkrycie, że podobnie jak MX20, jest pełen zaawansowanych funkcji. Ma obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym – nie do końca na tym samym poziomie co Samsung, ale wciąż imponujący. Posiada również elektroniczną stabilizację obrazu, nagrywanie dźwięku stereo, mikrofon z zoomem i funkcję redukcji wiatru.

Podobnie jak MX20, nagrywa w przyjaznej dla telewizora rozdzielczości 720 x 576i w formacie MPEG2 przy najwyższej przepływności 10 Mb/s, co pozwala na zapisanie około 1 godziny 40 minut na 8 GB

Karta flash SDHC, chociaż będziesz musiał ją kupić osobno, ale to, co naprawdę imponuje SDR-S7, to jej wydajność. W porównaniu nawet z większym MX20, Panasonic osiąga znacznie lepsze wyniki.

W szczególności wydajność przy słabym oświetleniu jest znacznie bardziej imponująca, ale także szybciej skupia się, dzięki czemu materiał filmowy jest znacznie czystszy i bardziej użyteczny.

Jedyny zarzut, jaki mamy, to to, że ergonomia jest trochę podejrzana – przy odwróconym ekranie brak joysticka obok ekranu utrudnia poruszanie się po ustawieniach i menu odtwarzania.

Ale to niewielka skarga i chociaż Panasonic jest nieco droższy niż MX20, uważamy, że jest to niewielka cena za doskonałą jakość wideo i bardziej kompaktowe wymiary.

Samsung VP-MX20

Odwróć wideo Ultra

Odwróć wideo Mino

Kreatywne Vado

Powrót do: Kompaktowe kamery wideo