Discord Screen Share bez dźwięku – najlepsze poprawki na komputer i urządzenia mobilne

Jeśli próbowałeś udostępnić swój ekran na Discord i zauważyłeś, że dźwięk na twoim urządzeniu nie działa, nie jesteś jedyny. Wielu streamerów i graczy poradziło sobie z tym samym problemem. Może istnieć wiele potencjalnych powodów, dla których dźwięk urządzenia nie działa, gdy udostępniasz ekran na Discord. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje również kilka szybkich sposobów, aby to naprawić.

W tym przewodniku pokażemy różne metody, których możesz użyć, aby rozwiązać problemy z brakiem dźwięku w udostępnionym ekranie Discord. Omówimy również, jak możesz to naprawić na różnych urządzeniach.

Ekran Discord udostępnia, ale nie ma dźwięku — najlepsze poprawki dla komputerów Mac

Funkcja „Udostępnij ekran z dźwiękiem” na Discord sprawiła, że ​​przesyłanie strumieniowe stało się jeszcze przyjemniejsze. Jednak niektórzy streamerzy zauważyli, że nie ma dźwięku, gdy próbują użyć tej funkcji. Może być kilka powodów, dla których tak się dzieje.

Chociaż może to być coś tak prostego, jak zainicjowanie aktualizacji aplikacji, mogą za tym kryć się bardziej skomplikowane problemy. Mogą wystąpić problemy ze sterownikami audio lub ustawieniami głosu w samej aplikacji. Być może nawet próbujesz udostępnić ekran aplikacji, która nie jest zgodna z Discord.

Bez względu na przyczynę wystąpienia problemu jest wiele rzeczy, które możesz spróbować naprawić i jak najszybciej wrócić do swojego strumienia. Jeśli używasz Discord na komputerze Mac, oto kilka szybkich rozwiązań do wypróbowania:

Zrestartuj swój komputer

Chociaż może się wydawać, że ponowne uruchomienie urządzenia niczego nie naprawi, w rzeczywistości jest to dość skuteczna metoda na większość błędów aplikacji. Po ponownym włączeniu komputera Mac system zostanie ponownie uruchomiony, a aplikacja może załadować się poprawnie i działać szybciej. Może to być również szybka naprawa, jeśli w tle działają inne programy, o których możesz nie wiedzieć i które mogą powodować problem z dźwiękiem Discord.

Możesz także spróbować ponownie uruchomić Discord. Ponadto odśwież aplikację, naciskając jednocześnie „CMD” i „R” na klawiaturze. Może to rozwiązać proste błędy aplikacji, ale nie ma gwarancji, że naprawi problem z brakiem dźwięku.

Zresetuj ustawienia głosu na Discord

Jeśli uruchomiłeś ponownie komputer Mac, a funkcja audio nadal nie działa, następnym krokiem jest przejście do Discord i zresetowanie ustawień głosu. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Discord na swoim Macu.
 2. Wybierz ikonę „Ustawienia” w lewym dolnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do „Głos i wideo” na lewym pasku bocznym.

 4. Kliknij opcję „Zresetuj ustawienia głosu” u dołu strony.

 5. Wybierz „Ok” w wyskakującym oknie.

Spowoduje to usunięcie wszystkich lokalnych wyciszeń i lokalnych woluminów. Gdy jesteś w ustawieniach "Głos i wideo", przewiń z powrotem do "Trybu wprowadzania". Upewnij się, że pole „Aktywność głosowa” jest zaznaczone, a nie opcja „Push to Talk”.

Sprawdź ustawienia dźwięku na komputerze Mac

Aby upewnić się, że ustawienia dźwięku są poprawnie skonfigurowane na komputerze Mac, wykonaj poniższe czynności:

 1. Wybierz ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu.

 2. Przejdź do „Preferencji systemowych”.

 3. Kliknij zakładkę „Dźwięk”.

 4. Przejdź do „Wyjścia”.

 5. Wybierz odpowiednie urządzenie do wyjścia dźwięku z menu.

 6. Upewnij się, że pole „Wycisz” w prawym dolnym rogu okna nie jest zaznaczone.

Nie używaj pełnego ekranu

W niektórych przypadkach brak dźwięku pojawia się, gdy gra lub aplikacja, którą udostępniasz, jest w trybie pełnoekranowym. Ze względu na pełny ekran dźwięk nie jest prawidłowo przesyłany na Discord. Rozwiązanie tego problemu jest proste: po prostu użyj zminimalizowanego okna, gdy udostępniasz ekran aplikacji lub gry na Discord.

Ponieważ masz możliwość dostosowania rozmiaru zminimalizowanego okna, możesz ustawić je tak blisko pełnego ekranu, jak to tylko możliwe.

Ekran Discord udostępnia, ale nie ma dźwięku — najlepsze poprawki dla iPhone'a

Jeśli dźwięk Twojego iPhone'a nie działa podczas próby udostępnienia ekranu określonej gry lub aplikacji na Discord, oto kilka rzeczy do wypróbowania:

Sprawdź, czy system Twojego iPhone'a wymaga aktualizacji

Jeśli Twój system operacyjny nie jest aktualny, może to być przyczyną problemu z brakiem dźwięku na Discord. Sprawdzenie, czy Twój iPhone wymaga aktualizacji systemu, jest łatwe. Oto jak to się robi:

 1. Przejdź do „Ustawienia” na ekranie głównym.

 2. Przejdź do „Ogólne” w menu.

 3. Stuknij w zakładkę „Aktualizacja oprogramowania”.

 4. Jeśli jest nowa wersja systemu operacyjnego, dotknij "Pobierz i zainstaluj".

Aktualizacja systemu operacyjnego może potrwać kilka minut. W tym momencie możesz również włączyć funkcję „Automatyczna aktualizacja”.

Sprawdź, czy Twój iPhone jest kompatybilny z Discord

Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest upewnienie się, że system operacyjny Twojego iPhone'a jest zgodny z Discord. Jeśli masz system iOS 10.0 lub nowszy, aplikacja jest zgodna z Twoim systemem. Jeśli chodzi o modele Apple, iOS 10.0 jest dostępny dla iPhone'ów od 5 do 7, iPadów i urządzeń iPad Touch.

Przełącz się na dane swojego telefonu

Jeśli dźwięk nie działa, spróbuj przełączyć się z Wi-Fi na dane telefonu lub odwrotnie. Może to jednak naprawić problem z brakiem dźwięku tylko wtedy, gdy jest to spowodowane słabym połączeniem internetowym. Możesz dokonać zmiany, przesuwając menu od dołu ekranu, dotykając ikony Wi-Fi, a następnie dotykając znajdującej się obok niej ikony Dane.

Upewnij się, że Twoja aplikacja Discord jest zaktualizowana

Możesz także sprawdzić, czy musisz zaktualizować aplikację Discord na swoim iPhonie. Oto jak ręcznie zaktualizować aplikację:

 1. Odwiedź App Store na swojej stronie głównej.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Zejdź w dół, aż znajdziesz Discord na liście.

 4. Stuknij w przycisk „Aktualizuj” po prawej stronie.

Ekran Discord udostępnia, ale nie ma dźwięku – najlepsze poprawki dla Androida

Aby rozwiązać problem braku dźwięku, gdy używasz Discord do udostępniania ekranu na swoim Androidzie, wypróbuj jedną z następujących czynności:

Sprawdź, czy Twój system operacyjny Android wymaga aktualizacji

Aby sprawdzić, czy system Android wymaga aktualizacji, wykonaj poniższe czynności:

 1. Przejdź do „Ustawienia” na ekranie głównym.
 2. Zejdź do zakładki „System”.
 3. Przejdź do opcji „Zaawansowane”.
 4. Stuknij w „Aktualizacja systemu”.

Jeśli jest dostępna nowa wersja Androida, pobierz ją i zainstaluj na swoim telefonie.

Sprawdź, czy Twój Android jest kompatybilny z Discord

Jeśli chodzi o Androida, musisz mieć system operacyjny Amazon 5 lub nowszy, aby korzystać z Discord. Jeśli masz starszą wersję, nadal możesz pobrać Discord, ale nie wszystkie jego funkcje będą dostępne. Pamiętaj też, że Discord jest również kompatybilny z innymi urządzeniami korzystającymi z usług Google Play. Dlatego urządzenia, które domyślnie nie korzystają z usług Google Play, takie jak Kindle Fire, nie są kompatybilne z Discord.

Upewnij się, że Twoja aplikacja Discord jest zaktualizowana

Aby sprawdzić, czy musisz ręcznie zaktualizować Discord na swoim Androidzie, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz „Google Play” na swoim Androidzie.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”.

 4. Znajdź „Discord” na liście.
 5. Jeśli aktualizacja jest dostępna, dotknij przycisku „Aktualizuj”.

Pamiętaj, że aby zaktualizować Discord, musisz mieć połączenie z Internetem.

Ekran Discord udostępnia, ale nie ma dźwięku – najlepsze poprawki dla Chrome Pulpit

Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej Discord i masz problemy z dźwiękiem podczas próby udostępnienia gry na ekranie, możesz zrobić kilka rzeczy. Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe, zanim zrobisz coś bardziej skomplikowanego. Możesz też kilka razy odświeżyć stronę. Oto, co jeszcze możesz zrobić:

Upewnij się, że wersja przeglądarki jest zgodna z Discord

Przeglądarki i wersje przeglądarek zgodne z Discordem obejmują:

 • Google Chrome
 • Firefox 80+
 • Opera, Microsoft Edge 17+ (w tym Chromium Edge 79+ w systemach Windows i macOS)
 • Safari 11+ (dostępny w systemie macOS 10.13 High Sierra i nowszych)

Jeśli używasz jednej z tych przeglądarek, a dźwięk nadal nie działa, spróbuj przełączyć się na inną przeglądarkę.

Upewnij się, że Discord ma uprawnienia do korzystania z dźwięku Twojej przeglądarki

Twój dźwięk może nie działać, jeśli nie zezwolisz Discordowi na używanie mikrofonu w przeglądarce. Kiedy po raz pierwszy użyjesz Discord w przeglądarce, zostaniesz poproszony o zezwolenie tej witrynie na korzystanie z mikrofonu i kamery komputera.

Jeśli przypadkowo odmówiłeś Discordowi pozwolenia na korzystanie z mikrofonu, musisz przejść do ustawień przeglądarki, aby to zmienić. Oto jak to się robi w Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome.

 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego.

 4. Przejdź do „Prywatność i bezpieczeństwo” w nowym oknie.

 5. Przejdź do „Ustawienia witryny”, a następnie do „Mikrofon”.

 6. Znajdź Discord na liście stron internetowych.
 7. Zmień z „Zablokowane” na „Zezwól”.

Przywróć dźwięk urządzenia na Discord

Brak dźwięku na Discordzie może być bardzo frustrujący. Jeśli używasz Discord do przesyłania strumieniowego gry wideo, nie będzie to tak zabawne bez dźwięku. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz spróbować naprawić problem braku dźwięku na Discordzie. Kiedy wszystko zostanie naprawione, możesz wrócić do swojego strumienia, wiedząc, że Twoi widzowie Cię słyszą.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z dźwiękiem, gdy używałeś Discord do udostępniania czegoś na ekranie? Jak poradziłeś sobie z tym problemem? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.