Jak grać na żywo w Discordzie

Discord to popularny klient społecznościowy, który umożliwia użytkownikom dołączanie do niezliczonych serwerów, na których mogą czatować głosowo, wysyłać wiadomości tekstowe i wysyłać szeroką gamę plików multimedialnych.

Jak grać na żywo w Discordzie

Ponieważ jest to głównie platforma do gier, było tylko kwestią czasu, zanim Discord wyda własną funkcję przesyłania strumieniowego na żywo. Ta popularna aplikacja wydała niedawno wersję beta funkcji „Go Live”, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie sesji gier do znajomych na tym samym kanale.

Ten artykuł poprowadzi Cię przez funkcję „Idź na żywo” i wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć.

Na żywo na Discord

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo swoją sesję gry na Discord, musisz być członkiem kanału głosowego Discord. Co więcej, gra, którą zamierzasz przesyłać strumieniowo, musi znajdować się w bazie danych Discord. Ponieważ Discord ma zintegrowany mechanizm wykrywania gier, powinien automatycznie rozpoznawać grę po jej uruchomieniu.

Uruchom grę, z którą chcesz przejść na żywo

Reszta jest łatwa:

Uruchom grę, którą chcesz przesyłać strumieniowo. Pojawi się małe okno dialogowe z informacją, że Discord rozpoznał grę.

Notatka: Jeśli twoja gra nie jest dostępna w funkcji wykrywania gier Discord, nie będziesz w stanie przejść z nią na żywo. Jeśli jednak nie pojawi się od razu, spróbuj przejść do Ustawienia>Aktywność w grach aby dodać swoją grę.

Kliknij „Transmituj na żywo”

Kliknij przycisk „Transmituj na żywo”, który pojawia się w lewym dolnym rogu ekranu (nad paskiem stanu). Powinno pojawić się nowe okno.

Przejdź na żywo

Wybierz kanał głosowy, z którego chcesz transmitować grę.

wybierz kanał głosowy

Gdy rozpoczniesz transmisję na żywo, zobaczysz małe okno PiP (obraz w obrazie) gry, którą transmitujesz. Pozwala to zobaczyć, jak wygląda z perspektywy widza.

ustawienia strumienia

Możesz najechać myszą na małe okno i dostosować niektóre ustawienia przesyłania strumieniowego, takie jak rozdzielczość i liczba klatek na sekundę. Zwykli użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo tylko do 720p/30fps. Jednak osoby subskrybujące członkostwo Nitro Classic mogą przesyłać strumieniowo 1080p/60fps. Co więcej, jeśli jesteś subskrybentem Nitro, możesz ustawić rozdzielczość do 4k/60fps.

zapraszać

Na koniec możesz również zaprosić innych do dołączenia do Twojego kanału głosowego i oglądania Twojej sesji streamingowej. Zobaczysz małą ikonę „Zaproś” w lewym dolnym rogu okna PiP, w którym możesz wysyłać bezpośrednie zaproszenia. Istnieje również możliwość opublikowania linku z zaproszeniem do określonego kanału.

Co jeśli Discord nie rozpoznaje gry?

Jeśli gra nie pojawi się automatycznie, możesz spróbować dodać ją ręcznie.

Kliknij przycisk „Ustawienia użytkownika” obok swojej nazwy użytkownika w lewym dolnym rogu.

Wybierz „Gry”.

Gry

Wybierz przycisk „Dodaj” pod powiadomieniem „Nie wykryto gry”.

dodaj to

Po dodaniu gry Discord powinien ją rozpoznać za każdym razem, gdy ją uruchomisz. Jeśli jednak nadal nie rozpozna gry, nie będziesz mógł jej przesyłać strumieniowo.

Kto może przejść na żywo?

Wszyscy znajomi, których zaprosisz na kanał Discord, mogą wykonać te same kroki z góry i transmitować na żywo swoje sesje gier. Jeśli jesteś właścicielem serwera i chcesz zarządzać tym, kto może/nie może rozpocząć transmisję na żywo, możesz to zrobić, dostosowując uprawnienia.

Kliknij kartę Serwer po lewej stronie ekranu.

Przejdź do „Ustawienia serwera”.

ustawienia serwera

Znajdź sekcję „Role” w lewym górnym rogu menu.

W tej sekcji możesz zarządzać uprawnieniami wszystkich swoich użytkowników.

Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy swój kanał głosowy i wybrać „Edytuj”. Kanał”. W sekcji „Uprawnienia” możesz wyłączyć opcję „Transmituj na żywo” dla całego kanału.

Jak oglądać stream znajomych?

Jeśli chcesz dołączyć do strumienia innego użytkownika, musisz należeć do tego samego kanału głosowego. Gdy użytkownik rozpocznie transmisję strumieniową, zobaczysz powiadomienie „na żywo” obok ikony użytkownika na liście kanałów.

Możesz dołączyć do transmisji na dwa sposoby – możesz kliknąć raz na profil użytkownika, a następnie wybrać „Obejrzyj transmisję” z ekranu, który pojawi się po prawej stronie. Innym sposobem jest dwukrotne kliknięcie nazwy użytkownika, a okno przesyłania strumieniowego pojawi się automatycznie.

Po dołączeniu do strumieniowego kanału głosowego możesz dwukrotnie kliknąć okno przesyłania strumieniowego, aby przejść do pełnego ekranu. Ponadto możesz zarządzać głośnością strumienia i możesz przeciągać małe okno przesyłania strumieniowego i zmieniać jego rozmiar zgodnie z własnymi preferencjami.

Dodawanie nakładki do transmisji na żywo

Widżet Discord Overlay umożliwia korzystanie z większości funkcji aplikacji podczas grania na pełnym ekranie. Dzięki integracji funkcji Overlay i Go Live możesz łatwo rozpocząć transmisję bez wychodzenia z trybu pełnoekranowego gry.

  1. Uruchom grę, w którą chcesz zagrać.
  2. Naciśnij klawisz skrótu nakładki.
  3. Wybierz grę wyświetlaną na pasku użytkownika. Pojawi się okno przesyłania strumieniowego.
  4. Kliknij „Transmituj na żywo”.

Po rozpoczęciu transmisji wszystkie ustawienia transmisji pojawią się w narzędziu Nakładka. Możesz go używać do sprawdzania, kto obserwuje, zarządzania ustawieniami, zapraszania innych użytkowników i kończenia sesji streamingu.

Aby sprawdzić, czy ktoś patrzy, poszukaj małej ikony gałki ocznej obok paska stanu użytkownika.

Czy możesz przesyłać strumieniowo lub oglądać z telefonu komórkowego?

Niestety funkcja Go Live jest nadal niedostępna dla telefonów komórkowych. Możesz rozpocząć transmisję na żywo tylko z aplikacji Windows Desktop. Jeśli chcesz oglądać transmisję, możesz to zrobić zarówno z przeglądarki, jak i klienta stacjonarnego.

Według oficjalnej strony Discord, wkrótce będzie dostępna aplikacja mobilna do oglądania, ale nic nie wskazuje na to, czy streaming będzie możliwy również z urządzeń inteligentnych.

Przejdź na żywo: ciągłe doskonalenie

Ponieważ funkcja Go-Live jest wciąż stosunkowo nowa, możesz spodziewać się poważnych zmian w nadchodzących miesiącach.

Obecnie możesz zaprosić tylko 10 innych osób do oglądania swojego strumienia, więc nadal jest to trochę prywatne doświadczenie. Przed nami jeszcze długa droga, zanim osiągnie proporcje Twitch-esque. Z drugiej strony jest to świetny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi podczas grania w ulubione tytuły gier.

Mam problemy z Go Live, z kim mogę się skontaktować w celu uzyskania pomocy?

Jeśli masz problemy z dźwiękiem lub przesyłaniem strumieniowym, które nie zostały rozwiązane za pomocą podstawowych rozwiązań (np. ponowne uruchomienie Discord, sprawdzenie ustawień i uprawnień lub sprawdzenie połączenia), możesz odwiedzić witrynę pomocy technicznej Discord, aby uzyskać dodatkową pomoc.

Odwiedź witrynę i wypełnij formularz, aby uzyskać dalszą pomoc. Jeśli otrzymujesz kod błędu; pamiętaj, aby zrobić zrzut ekranu, aby przyspieszyć obsługę.

Opcja Idź na żywo jest dla mnie niedostępna. Co się dzieje?

Go Live jest nadal w fazie testów beta, więc dość często występują pewne usterki. Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia mobilnego lub macOS, nie będziesz mieć możliwości przejścia na żywo na kliencie stacjonarnym, ponieważ jest on dostępny (w momencie pisania) tylko dla systemu Windows.

Jeśli stanowi to dla Ciebie problem, spróbuj oglądać w przeglądarce Chrome. Odwiedź stronę logowania Discord, aby uzyskać dostęp i uzyskać dostęp do treści, które chcesz oglądać.

Jakie gry przesyłałbyś strumieniowo do znajomych na Discord? Czemu? Podziel się swoimi ulubionymi grami transmitowanymi strumieniowo w sekcji komentarzy poniżej.