Jak zwolnić miejsce na Dysku Google?

Dysk Google to doskonała usługa przechowywania w chmurze, w której możesz zapisywać pliki, które w przeciwnym razie znalazłyby się na dysku twardym. Darmowe konto na Dysku Google zapewnia 15 GB miejsca, co jest całkiem niezłe w porównaniu z niektórymi innymi alternatywami.

Jak zwolnić miejsce na Dysku Google?

Aby uzyskać więcej miejsca na Dysku Google, wymagana jest miesięczna subskrypcja o wartości 1,99 USD. Istnieją jednak różne sposoby oszczędzania miejsca na pliki, aby zapewnić wolniejsze zapełnianie się pamięci masowej w chmurze GD.

Jak sprawdzić miejsce na Dysku Google

Najpierw sprawdź, ile miejsca na Dysku Google wykorzystałeś, otwierając konto Dysku Google w przeglądarce internetowej. Sprawdzanie ilości pamięci jest łatwe w przeglądarce internetowej.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zobaczyć, ile miejsca używasz i ile masz do dyspozycji, to otworzyć Dysk Google i spojrzeć w lewy dolny róg strony głównej.

Tutaj zobaczysz pasek do przechowywania. Jeśli chcesz uaktualnić swój przydział, kliknij hiperłącze „Kup miejsce”. Jeśli jednak chcesz zachować obecną ilość miejsca, czytaj dalej. Przejdziemy przez kolejne kroki, aby wyczyścić Twój Dysk.

Jak usunąć elementy z Dysku Google

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby uaktualnić swoją pamięć masową, możesz zacząć od pozbycia się starszych lub mniej przydatnych plików, dokumentów, obrazów i innych. Jeśli masz dużo plików, może to nie być najlepsze rozwiązanie, aby poważnie uszkodzić pamięć, ale ta metoda może nadal sporo pomóc.

Aby usunąć pliki z Dysku Google, wykonaj następujące czynności:

  1. Naciśnij przycisk „Ustawienia” w prawym górnym rogu po zalogowaniu się na konto Google.

  2. W wyświetlonym menu rozwijanym kliknij „Ustawienia”.
  3. Kliknij hiperłącze „Wyświetl elementy zajmujące miejsce na dane”.

  4. Teraz możesz zobaczyć wszystkie dokumenty na swoim Dysku Google. Użyj kombinacji klawiszy Shift + kliknięcie, aby zbiorczo wyróżniać pliki. Możesz też użyć polecenia Control+Klik (CMD+Kliknięcie na komputerze Mac), aby wyróżnić wiele plików, które nie są sekwencyjne.

  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z wybranych plików i kliknij „Usuń”.

Przycinanie obrazu i przechowywanie wiadomości e-mail

Ponieważ zarówno obrazy, jak i wiadomości e-mail mogą marnować pamięć GD, możesz zwolnić sporo miejsca, usuwając wiadomości e-mail z Gmaila i zmniejszając rozdzielczość zdjęć. Najpierw otwórz Gmaila i usuń nieaktualne e-maile.

Wpisz „has:attachment” w polu wyszukiwania Gmaila, aby wyszukać i usunąć e-maile z załącznikami. Wiadomości e-mail w koszu również marnują miejsce do przechowywania i możesz je usunąć, wybierając Jeszcze >Śmieci a następnie kliknięcie Opróżnij kosz teraz.

Nie musisz usuwać obrazów ze Zdjęć, aby zwolnić miejsce w pamięci GD. Zamiast tego otwórz Zdjęcia Google i kliknij Menu główne w lewym górnym rogu strony. Wybierać Ustawienia aby otworzyć opcje pokazane na zrzucie bezpośrednio poniżej.

przechowywanie w chmurze3

Tam możesz wybrać Wysoka jakość (bezpłatne nieograniczone miejsce na dane) opcja. To skutecznie kompresuje obrazy z ich oryginalnej rozdzielczości, ale skompresowane obrazy w ogóle nie zajmują miejsca na Dysku Google. Wybierz to ustawienie i prześlij wszystkie swoje obrazy do Zdjęć zamiast osobno na Dysk Google.

Opróżnij kosz na Dysku Google

Usunięte pliki gromadzą się w Koszu Dysku Google podobnie jak Kosz. Więc nadal marnują miejsce do przechowywania, dopóki nie wyczyścisz Kosza. Kliknij Śmieci po lewej stronie strony konta Dysku Google, aby sprawdzić, czy są tam jakieś pliki.

przechowywanie w chmurze4

Teraz możesz kliknąć tam pliki prawym przyciskiem myszy i wybrać Usuń na zawsze aby je usunąć. Ewentualnie naciśnij Śmieci przycisk i wybierz Opróżnić kosz całkowicie go opróżnić. Jeśli naciśniesz Widok siatki przycisk, możesz sprawdzić rozmiar pliku każdego usuniętego elementu w Koszu.

Usuń aplikacje Dysku Google

Miejsce na Dysku Google to nie tylko dokumenty i zdjęcia, które na nim zapisujesz. Dodatkowe aplikacje również zajmują miejsce w pamięci GD. Dlatego odłączanie aplikacji to kolejny dobry sposób na zwolnienie miejsca w pamięci GD.

Najpierw kliknij Ustawienia w prawym górnym rogu strony Dysku Google. Kliknij Ustawienia i wybierz Zarządzać aplikacjami aby otworzyć okno pokazane na poniższym zrzucie. To okno zawiera listę wszystkich Twoich aplikacji Dysku Google. Aby usunąć aplikacje, kliknij ich Opcje przyciski i wybierz Odłącz od Dysku.

przechowywanie w chmurze6

Konwertuj swoje dokumenty do formatów Google

Wspaniałą rzeczą w Dysku Google jest to, że umożliwia użytkownikom edytowanie plików bez konieczności ponownego zapisywania ich w systemie Windows. Możesz edytować swoje arkusze kalkulacyjne, prezentacje i dokumenty tekstowe na Dysku Google, który konwertuje je na formaty Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji. Te formaty w ogóle nie zajmują miejsca!

przechowywanie w chmurze5

Aby edytować dokument na Dysku Google, możesz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Otwierać z. Następnie wybierz dla niego format Google z podmenu. Na przykład arkusz kalkulacyjny zawierałby Arkusze Google opcja. To da ci drugą kopię dokumentu, która nie zajmuje miejsca, i możesz usunąć wszystkie oryginalne pliki, aby zaoszczędzić miejsce.

Kompresuj pliki PDF, audio i wideo

Kompresowanie plików to jeden z najlepszych sposobów na zwolnienie przestrzeni dyskowej. Pliki PDF, audio i wideo mogą zajmować dużo miejsca w chmurze. W związku z tym skompresuj formaty plików PDF, audio i wideo przed zapisaniem ich na Dysku Google.

Istnieje wiele pakietów oprogramowania do kompresji plików. Aby skompresować pliki PDF, sprawdź 4dots Free PDF Compressor omówiony w tym przewodniku Tech Junkie. Możesz kompresować filmy za pomocą Format Factory, który jest oprogramowaniem typu open source. Lub sprawdź MP3 Quality Modifier, aby przyciąć pliki MP3 do rozmiaru.

Istnieje również wiele narzędzi internetowych, które kompresują różne formaty plików. Na przykład możesz skompresować pliki PDF w witrynie Smallpdf. Ta mniejsza strona MP3 umożliwia kompresowanie plików MP3 bez dodatkowego oprogramowania. Ta strona zawiera również hiperłącze do VideoSmaller, które kompresuje filmy MP4.

Nie musisz więc usuwać wielu plików z Dysku Google, aby zwolnić dodatkowe miejsce na dane. Kompresowanie plików, konwertowanie ich do formatów Google, wybieranie ustawienia Wysoka jakość w Zdjęciach i usuwanie aplikacji może zaoszczędzić mnóstwo miejsca na GD.