Galaxy S8/S8+ – Jak korzystać z Ok Google

Jaki jest najlepszy sposób na poznanie możliwości, jakie oferują wirtualni asystenci?

Galaxy S8/S8+ - Jak korzystać z Ok Google

Zacznij sam korzystać z jednego. Każdy wirtualny asystent został zaprojektowany tak, aby był intuicyjny, chociaż niektóre są łatwiejsze w użyciu niż inne.

Więc jakiego wirtualnego asystenta możesz używać na swoim Galaxy S8/S8+?

Wszystkie te smartfony są wyposażone w Asystenta Google. Aby uzyskać dostęp do Asystenta Google, musisz użyć polecenia „Ok Google”.

Dodatkowo modele S8 i S8+ są wyposażone w Bixby. To kolejny wirtualny asystent, opracowany przez firmę Samsung. Chociaż ten artykuł koncentruje się na Ok Google, pokrótce obejmuje również Bixby.

Jak aktywować Ok Google na swoim Galaxy S8/S8+?

Zanim zaczniesz korzystać z Asystenta Google, musisz nauczyć go rozpoznawać Twój głos. Oto jak możesz to zrobić.

 1. Dotknij przycisku Home

Przycisk Home znajduje się na środku ekranu. Dotknij i przytrzymaj.

 1. Wybierz Kontynuuj

 2. Zezwól Asystentowi Google na dostęp do informacji o urządzeniu

Stuknij w TAK JESTEM, aby Asystent Google mógł korzystać z Twojej historii lokalizacji, widzieć Twoją aktywność w internecie i aplikacjach oraz mieć dostęp do innych generowanych przez Ciebie danych.

 1. Wybierz ROZPOCZNIJ

Teraz musisz trzykrotnie powtórzyć frazę „Ok Google”. To nauczy Asystenta Google, jak reagować na polecenie. Ale zareaguje tylko na twój głos.

Kiedy skończysz, otrzymasz stały dostęp do tego wirtualnego asystenta. Możesz sprawić, że stanie się częścią codziennych zajęć.

Korzystanie z OK Google

Klikając przycisk strony głównej, możesz uzyskać dostęp do ikony Mów. Kliknij tę ikonę, aby dowiedzieć się więcej o Asystencie Google. Jeśli przesuniesz palcem w lewo, zobaczysz listę funkcji Ok Google, które obejmują:

 • Dzwonić
 • Wysyłanie wiadomości tekstowych
 • Wyszukiwanie faktów
 • Dając wskazówki
 • Publikowanie w mediach społecznościowych

Możesz potrzebować trochę czasu, aby przyzwyczaić się do formułowania poleceń. Ale proces uczenia maszynowego Google stale się rozwija. Ok, Google coraz lepiej rozpoznaje Twoje potrzeby i odpowiada na nie w najwygodniejszy sposób.

Co to jest Witaj Bixby?

Bixby to kolejny wirtualny asystent, który jest dostarczany z S8 i S8+. Aby aktywować głosowo Bixby, należy użyć polecenia „Hello Bixby”.

Ale najpierw musisz to skonfigurować. Naciśnij przycisk Bixby po lewej stronie telefonu, aby rozpocząć.

Proces rejestracji jest podobny do powyższego.

 1. Naciśnij przycisk Bixby
 2. Wybierz Więcej opcji
 3. Wybierz Ustawienia
 4. Włącz głos Bixby
 5. Włącz budzenie głosowe
 6. Naucz Bixby rozpoznawać Twój głos

Ponownie, musisz wypowiedzieć polecenie na głos i pozwolić Bixby na nagranie go.

Asystent Google czy Bixby?

Asystent Google może być najskuteczniejszym obecnie używanym wirtualnym asystentem. Bardzo dobrze reaguje na język naturalny. Poprawia się również w zaskakującym tempie.

Bixby nie jest tak wieloaspektowy. Na razie wciąż jest w fazie rozwoju. Ale może wykonać dobrą robotę, jeśli chodzi o kontrolowanie twoich aplikacji.

Ostatnie słowo

Na razie Asystent Google jest lepszy w wykonywaniu wszystkich potrzebnych zadań. Jednak Bixby jest łatwy w użyciu i może nadal przynosić niespodzianki w przyszłości.

Masz łatwy dostęp do dwóch wirtualnych asystentów na swoim S8/S8+. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wypróbować je obie, a następnie wybrać tę, która działa lepiej dla Ciebie.