Jak korzystać z pełnej witryny Facebooka na pulpicie z telefonu?

Ludzie byli bardziej zależni od swoich smartfonów, aby zaspokoić swoje potrzeby związane z przeglądaniem. W związku z tym strony internetowe coraz częściej oferują dwie oddzielne wersje siebie: wersję mobilną, lekką i wersję na komputer stacjonarny. Lekkie wersje witryn mobilnych zazwyczaj prezentują tę samą podstawową zawartość, ale brakuje im funkcji lepiej dostosowanych do środowiska pełnoekranowego, takich jak powiększanie i pomniejszanie artykułów, zdjęć i innych elementów strony. Witryny coraz częściej wykorzystują responsywne lub adaptacyjne projektowanie stron internetowych, aby zmieniać się i modyfikować w celu dopasowania do ekranów o dowolnym kształcie i rozmiarze, jednocześnie wyświetlając treść w rozsądnym układzie.

Jak korzystać z pełnej witryny Facebooka na pulpicie z telefonu?

Jednak witryny mobilne są często niezadowalające w taki czy inny sposób. Często witryny ukrywają pewne funkcje za wersjami na komputery, ograniczając to, co użytkownicy mobilni mogą zobaczyć lub zrobić podczas przeglądania witryny. Chociaż ma to na celu zachowanie użyteczności i płynniejsze działanie na platformach mobilnych, często może to pozostawić zaawansowanych użytkowników na lodzie, gdy szukają konkretnych możliwości lub opcji w swoich ulubionych witrynach.

Może to być niezwykle frustrujące, gdy jedynym powodem, dla którego próbuje się odwiedzić konkretną witrynę, jest użycie określonej funkcji (takiej jak tryb ciemny), która została skrócona ze strony mobilnej.

Facebook

Facebook nie jest wyjątkiem. Chociaż ich aplikacja mobilna na iOS i Androida teoretycznie oferuje większość tych samych możliwości, co wersja na komputery, wielu woli dostęp do Facebooka za pośrednictwem przeglądarki na smartfonie. Nie jest tajemnicą, że aplikacja Facebook zajmuje dużo czasu pracy baterii i pamięci telefonu. W końcu witryna mobilna może być szybszym lub łatwiejszym sposobem uzyskiwania dostępu do kanałów społecznościowych w podróży.

Niestety, mobilna strona przeglądarki Facebooka jest znacznie bardziej ograniczona niż aplikacja pod względem możliwości. Facebook nie pozwoli Ci korzystać z Messengera w przeglądarce mobilnej. Zamiast tego poprosi Cię o zainstalowanie aplikacji Messenger. Zmiana ustawień lub ukrywanie postów w kanale aktualności może być irytujące.

Jeśli masz dość ograniczeń podczas korzystania z mobilnej witryny Facebooka lub jeśli chcesz zmienić ustawienie, którego nie możesz zmienić w widoku mobilnym w przeglądarce - masz szczęście. Zarówno Android, jak i iOS umożliwiają łatwe przełączanie się między mobilną i komputerową wersją witryny Facebooka za pomocą jednej opcji. Możesz nawet dodać zakładkę do komputerowej wersji witryny, aby móc z niej korzystać w dowolnym momencie.

Zobaczmy, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji Facebooka na komputery stacjonarne bezpośrednio z urządzenia iPhone lub Android.

Metoda pierwsza

Niestety, nasze testy przeprowadzone w listopadzie 2020 roku wykazały, że ta metoda jest nieskuteczna w Chrome, Samsung Internet i Safari, więc będziesz musiał używać Firefoksa.

Aby rozpocząć, otwórz przeglądarkę internetową i dotknij paska adresu URL u góry ekranu. Klawiatura oprogramowania telefonu powinna się wydłużyć. W tym momencie będziesz musiał wpisać następujący link w pasku adresu URL:

www.facebook.com/home.php

Jeśli wcześniej logowałeś się na swoje konto na Facebooku w przeglądarce mobilnej, komputerowa wersja Facebooka powinna załadować się na Twój wyświetlacz w pełnej, wielokolumnowej powiększeniu.

Jeśli ty nie mam zalogowany na swoje konto na Facebooku w przeglądarce mobilnej lub zostałeś wylogowany, zostaniesz poproszony o podanie danych logowania. Zaloguj się na swoje konto, a nadal będziesz przeniesiony do mobilnej wersji internetowej lub aplikacji Facebook na swoim urządzeniu. Nie martw się, nie zrobiłeś nic złego. Wyczyść kartę lub zamknij aplikację mobilną i wróć do przeglądarki.

Wpisz ponownie powyższy link na pasku adresu telefonu, a po prawidłowym zalogowaniu się na konto powinieneś zostać przekierowany do wersji strony na komputery.

fbload

W tym momencie zalecamy dodanie zakładki linku „home.php” do wykorzystania w przyszłości. Musisz wyraźnie powiedzieć swojemu urządzeniu, aby załadować tę stronę główną; jeśli po prostu wpiszesz „facebook.com” w przeglądarce mobilnej, nadal załadujesz mobilną wersję Facebooka. Umieszczając sekcję „home.php” w swoim linku, za każdym razem załadujesz wersję na komputer, o ile jesteś już zalogowany na Facebooku w przeglądarce.

Ta metoda ma jednak poważną wadę. Facebook nie chce, abyś korzystał z pełnej wersji na telefonie komórkowym. Tak więc za każdym razem, gdy dotkniesz linku lub elementu interfejsu użytkownika, Facebook natychmiast załaduje wersję mobilną. Możesz więc użyć tej metody tylko do przeglądania pierwszej strony swojego kanału na Facebooku.

Metoda druga

Na szczęście masz sposób na obejście nalegań Facebooka na pokazywanie jednej konkretnej wersji, ponieważ kontrolujesz swoją przeglądarkę. Zarówno Chrome, jak i Safari, odpowiednio na Androida i iOS, mają opcję wyświetlania stron internetowych w pełnym widoku na komputer. Niestety, wyniki pokażą tylko większą wersję mobilnej strony Facebooka, więc spróbuj użyć Firefoksa. Przyjrzyjmy się ustawieniu każdej platformy.

Android

Zacznij od otwarcia Facebooka w przeglądarce. Nie używaj wersji „home.php”, o której pisaliśmy powyżej; zamiast tego załaduj standardową witrynę mobilną. Następnie zaloguj się na swoje konto. Ponownie, jeśli Twoja przeglądarka przekierowuje Cię do aplikacji mobilnej po zalogowaniu, po prostu załaduj ponownie stronę w przeglądarce.

fbchromeandroid

Po załadowaniu mobilnej wersji strony dotknij przycisku menu z trzema kropkami na pasku adresu URL przeglądarki Chrome. U dołu listy menu znajdziesz opcję „Poproś o witrynę na komputer” wraz z polem wyboru. Kliknij tę opcję, a pole wyboru się wypełni. Lista menu zostanie automatycznie zamknięta, a strona załaduje się ponownie. Firefox może poprosić Cię o ustawienie ustawień lokalizacji; jeśli tak, zezwól lub odrzuć Facebooka według własnego uznania. Gdy miniesz ten monit, wersja Facebooka na komputery zostanie załadowana i wyświetlona w przeglądarce internetowej. Następnie możesz sprawdzić swoje wiadomości, zmienić ustawienia lub zrobić wszystko, czego wymaga strona komputerowa.

Aby wrócić do witryny mobilnej, ponownie dotknij ikony menu z trzema kropkami i odznacz opcję „Poproś o witrynę na komputery”. Strona zostanie ponownie załadowana do mobilnego widoku Facebooka. Możesz to zrobić w dowolnym momencie.

iOS

Proces przełączania witryn z wersji mobilnej na komputerową na iOS jest bardzo podobny do Androida, tylko z nieco innym układem przycisków. Zacznij od załadowania mobilnej wersji Facebooka, tak jak wspomnieliśmy powyżej dla metody Androida. Jeśli nie jesteś zalogowany, wprowadź swoje dane i poświadczenia w monicie. Po załadowaniu witryny mobilnej dotknij ikony „Udostępnij” na dolnym pasku zadań w Safari.

Facebookdesktopsite4

Oprócz typowych opcji udostępniania otrzymasz kilka dodatkowych ikon menu, w tym Drukuj, Znajdź na stronie i, do naszych zastosowań, Zażądaj witryny na komputery. Podobnie jak w Chrome, dotknij tej opcji. Strona powinna się ponownie załadować, a wersja Facebooka na komputery będzie dostępna do użytku na urządzeniu z systemem iOS.

Facebookdesktopsite3

Gdy już zdecydujesz, że masz już dość witryny na komputery, użyj opcji „Poproś o witrynę mobilną” w ustawieniach, aby wrócić do tradycyjnej mobilnej witryny na Facebooku.

***

Chociaż powyższe metody są pomocne i wystarczająco łatwe do wykonania, ważne jest, aby pamiętać, że Facebook spróbuje przekierować Cię z powrotem do korzystania z aplikacji mobilnej. Jeśli ponownie załadujesz stronę główną lub spróbujesz użyć pewnych ustawień, Facebook przeniesie Cię z powrotem do witryny mobilnej. Jeśli tak się stanie, zawsze możesz skorzystać z powyższych metod, aby ponownie załadować komputerową wersję swojej witryny bez większego problemu.

Wreszcie, podczas testowania powyższych metod na Androidzie, napotkaliśmy sporadyczny problem polegający na tym, że żądanie witryny komputerowej przez Chrome zamiast tego zwracało się z wersją witryny mobilnej na tablet, z taką samą funkcjonalnością jak wersja mobilna, ale pomniejszoną. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że strona żąda wersji komputerowej „m.facebook.com”, która przekierowuje do mobilnej wersji Facebooka bez względu na urządzenie, z którego korzystasz do ładowania witryny i uzyskiwania do niej dostępu. Wystarczy ponownie wpisać „www.facebook.com” w przeglądarce z wciąż zaznaczonym polem „Zażądaj witryny na komputer” i powinieneś załadować tradycyjny ekran.