Fortnite ciągle się zawiesza na PC – co robić

Fortnite może być obecnie jedną z największych gier, ale ma sporo problemów. Od zepsutych aktualizacji i problemów z serwerem po całą gamę problemów z komputerem powodujących awarię gry. Jednak nie wszystko to wina firmy Epic. Lokalne awarie nie zawsze są winą dewelopera. Nie żeby miało to znaczenie, ponieważ wszystko, co chcesz zrobić, to ponownie uruchomić grę. Ten samouczek pokaże ci kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli Fortnite ciągle się zawiesza na twoim komputerze.

Fortnite ciągle się zawiesza na PC – co robić

Doskonałym przykładem tego, kiedy to wina Epic, że Fortnite ulega awarii, była aktualizacja 5.21. Kiedy wprowadzili błąd, który powodował awarię gry. Został szybko rozwiązany, ale nie przyciągnął dewelopera do bazy graczy.

Są inne awarie, które nie są winą Epic i na nich będę się tutaj koncentrował. Problemy z lokalnym komputerem, które można szybko naprawić, aby jak najszybciej uruchomić grę.

Zatrzymaj awarię Fortnite na PC

Istnieje kilka powodów, dla których Fortnite ciągle się zawiesza na PC. Mogą to być temperatura, moc, podkręcanie, sterowniki lub coś zupełnie innego. Najłatwiej się tego dowiedzieć, grając w inną grę przez godzinę. Zagraj w coś intensywnego graficznie przez co najmniej godzinę w jednym posiedzeniu i zobacz, czy również się zawiesi. Jeśli tak, prawdopodobnie jest to usterka komputera. Jeśli się nie zawiesi, prawdopodobnie jest to problem z Fortnite.

Możesz to powtórzyć dla kilku innych gier, jeśli chcesz się upewnić. Jedyne, co musisz tutaj zrobić, to wypróbowanie innej gry przynajmniej raz przez dłuższy czas. Większość witryn oferujących „rady” dotyczące zatrzymania awarii Fortnite nie potrafi najpierw ustalić, czy wina leży po stronie gry, czy komputera. Gdy to zrobisz, możesz kontynuować z pewnością, że nie marnujesz czasu.

Zakładając, że to Fortnite powoduje awarie:

Uruchom Fortnite jako administrator

Prosty test sprawdzi, czy Twoje konto Windows ma wystarczające uprawnienia do grania w grę. Kliknij prawym przyciskiem myszy program uruchamiający Fortnite i wybierz Uruchom jako administrator. Jeśli gra działa dobrze, musisz przejąć kontrolę nad folderem Fortnite na swoim dysku.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Fortnite i wybierz Właściwości.
 2. Wybierz kartę Zabezpieczenia i Edytuj.
 3. Wybierz swoje konto i sprawdź, czy masz pełną kontrolę w dolnym oknie.
 4. Dodaj pełną kontrolę, jeśli chcesz, i zamknij okna po zakończeniu.
 5. Wybierz Zaawansowane w oryginalnym oknie.
 6. Zaznacz, aby zobaczyć właściciela u góry nowego okna.
 7. Wybierz Zmień i wybierz swoje konto użytkownika w następnym oknie.
 8. Wybierz OK i pozwól systemowi dokonać zmiany.
 9. Spróbuj ponownie Fortnite.

Problemy z uprawnieniami do plików dotyczą głównie nowych instalacji gier, ale wprowadzenie innych zmian w systemie może spowodować jego awarię.

Sprawdź aktualizacje

Następnym krokiem jest sprawdzenie aktualizacji systemu Windows i Fortnite.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz Aktualizacje i zabezpieczenia i wybierz Sprawdź aktualizacje.
 3. Odwiedź witrynę AMD lub Nvidia i sprawdź aktualizacje sterowników graficznych.
 4. Sprawdź Fortnite pod kątem aktualizacji gry.

Jeśli usłyszysz jakiekolwiek problemy z dźwiękiem przed awarią, możesz też chcieć zaktualizować sterowniki audio. Użyj do tego Menedżera urządzeń.

Przełączanie się do lub z trybu pełnoekranowego w Fortnite

W niektórych sytuacjach uruchomienie Fortnite w trybie pełnoekranowym lub w oknie może powodować awarie. Wypróbowanie innego trybu może rozwiązać problem.

 1. Otwórz Fortnite i wybierz Ustawienia gry.
 2. Wybierz Wideo i zmień tryb okna na inny.
 3. Zapisz zmianę i wypróbuj grę.

Jeśli gra pozostanie stabilna, pozostaw ją w bieżącym trybie. Jeśli nadal się zawiesza, możesz przełączyć go do poprzedniego trybu, jeśli chcesz.

Zmień ustawienia graficzne w Fortnite

Jeśli zmiana trybu ekranu nie działa, może to spowodować zmniejszenie grafiki.

 1. Otwórz Fortnite i wybierz Ustawienia gry.
 2. Wybierz Wideo i zmniejsz jakość o jedno ustawienie.
 3. Zapisz i spróbuj ponownie.

Nie zaleca się schodzenia na niższe ustawienie niż średnie, ponieważ gra może również stać się niestabilna. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj inną rozdzielczość wideo, powtarzając powyższe, ale zmieniając miejsce, w którym widzisz Rozdzielczość ustawioną w sekcji Jakość. Zapisz i spróbuj ponownie.

Wyłącz wykrywanie limitu czasu

Moją ostatnią poprawką, gdy Fortnite ciągle się zawiesza na komputerze, jest wyłączenie wykrywania i odzyskiwania limitu czasu w systemie Windows. To ustawienie może powodować awarie, gdy wydaje się, że karta graficzna jest zablokowana lub trwa zbyt długo. GPU może być w porządku, ale jest to powszechna poprawka w przypadku awarii Fortnite.

 1. Utwórz punkt przywracania systemu Windows
 2. Naciśnij klawisz Windows i R.
 3. Wpisz regedit i naciśnij Enter.
 4. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlGraphicsDrivers.
 5. Poszukaj TdrLevel w prawym okienku. Wybierz go i przejdź do kroku 7, jeśli tam jest.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym okienku i wybierz Nowy, QWORD (64-bitowy) Wartość TdrLevel nie istnieje.
 7. Kliknij dwukrotnie TdrLevel, nadaj mu wartość „0” i wybierz OK.
 8. Zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie komputer.
 9. Przetestuj Fortnite ponownie.

To limit moich poprawek w Fortnite. Czy masz jeszcze jakieś inne do udostępnienia? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!