Jak wymusić zamknięcie aplikacji na komputerze iMac lub Macbook

Jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwiązywania problemów z aplikacjami jest wymuszenie ich zamknięcia. W przeciwieństwie do minimalizowania lub zamykania aplikacji, opcja Force Quit zabija wszystkie procesy, nawet w przypadku aplikacji, które są zawieszone i nie odpowiadają.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji na komputerze iMac lub Macbook

Wymuszanie zamknięcia nieodpowiadającej aplikacji na komputerze Mac to szybki i skuteczny sposób na zatrzymanie ładowania programu lub takiego, który działa zbyt wolno. Może to być aplikacja, która chce pozostać otwarta przez cały czas lub po prostu nie odpowiada, ale tak czy inaczej, może to być niesamowicie frustrujące.

Istnieje kilka sposobów na wymuszenie zamknięcia aplikacji na komputerze Mac, a każdy z nich omówimy w tym artykule.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji na macOS

Chociaż instrukcje mogą się różnić w zależności od używanej wersji systemu macOS (Big Sur, Catalina itp.), wymuszenie zamknięcia aplikacji jest stosunkowo proste. Istnieje kilka sposobów na wymuszenie zamknięcia aplikacji w systemie macOS. Omówimy je w tej sekcji.

Zamknij aplikację

Zanim przejdziemy do innych metod, najpierw upewnijmy się, że poprawnie zamykasz aplikację. Każda aplikacja otwarta na Macu jest wyświetlana u dołu ekranu. Nazywa się to „Dokiem”. Możesz spróbować zamknąć aplikację, wykonując następujące czynności:

 1. Użyj przycisku „sterowania” i myszy lub gładzika, aby kliknąć aplikację.
 2. Przytrzymując klawisz Option, zauważysz, że „Zakończ” zmieni się na „Wymuś zakończenie”. Aplikacja zostanie automatycznie zamknięta po kliknięciu opcji „Wymuś zakończenie”.
Dock-force-quit

Niestety to nie zawsze działa. Może pojawić się błąd lub aplikacja może nie odpowiadać. Jeśli tak jest, nie martw się. Poniżej mamy dla Ciebie poprawki.

Metoda 1 - Użyj menu Apple

Jedną z łatwiejszych i bardziej uniwersalnych opcji wymuszenia zamknięcia aplikacji jest użycie menu Apple. Zaletą tej opcji jest to, że niezależnie od tego, jak zachowuje się aplikacja (wykorzystuje całą pamięć RAM, nie odpowiada itp.), szybko zamknie problematyczną aplikację. Oto jak to zrobić:

 1. Upewnij się, że problematyczna aplikacja jest aktywna, oprócz innych aplikacji, na których działa Twój Mac. Zobaczysz nazwę aplikacji w lewym górnym rogu.

 2. Kliknij ikonę Apple w prawym górnym rogu.

 3. W rozwijanym menu kliknij Wymuś zakończenie[Nazwa aplikacji].

 4. Zaznacz aplikację, którą chcesz wymusić zamknięcie. Następnie kliknij Wymuś zakończenie w prawym dolnym rogu.

 5. Pojawi się małe wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie, że chcesz wymusić tę aplikację. Kliknij Wymuś zakończenie.

Po wykonaniu tych kroków aplikacja powodująca problem zostanie zamknięta. Teraz możesz ponownie otworzyć aplikację i kontynuować pracę. W zależności od aplikacji, z którą pracujesz, może dać ci opcję przywrócenia miejsca, w którym zostało przerwane.

Metoda 2 – Użyj Monitora aktywności, aby zamknąć aplikację

Dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z działaniem Monitora aktywności, jest on bardzo porównywalny z „Menedżerem zadań” w systemie Windows lub „Monitorem systemu” dla użytkowników systemu Linux. Zasadniczo możesz łatwo kontrolować wszystkie procesy i aplikacje z Monitora aktywności.

Aby użyć Monitora aktywności do wymuszenia zamknięcia aplikacji:

 1. Otwarty 'Znalazca‘ z twojego Doku.

 2. Kliknij 'Aplikacje' następnie 'Narzędzia.’

 3. Kliknij 'Monitor aktywności.’

 4. Kliknij 'Karta energii‘ i kliknij dwukrotnie aplikację.

 5. Kliknij 'Zrezygnować.’

Notatka: Jeśli z jakiegoś powodu masz problem ze znalezieniem aplikacji Monitor aktywności, możesz użyć funkcji Spotlight na komputerze Mac, aby ją szybko znaleźć. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć Command+spacja klawisz na klawiaturze i pisz Monitor aktywności w pasku wyszukiwania.

Lubimy tę metodę na czas, gdy nie jesteś pewien, która aplikacja ma problemy. Przeglądarka internetowa może nie odpowiadać, ale może to być spowodowane usterką innej aplikacji na komputerze Mac. Monitor aktywności pokaże, która aplikacja działa.

Metoda 3 – Użyj skrótu na klawiaturze

Dla każdego, kto woli używać prostego, podstawowego skrótu na klawiaturze, aby wymusić zamknięcie programu, jest to bardzo prosty proces. Ten proces jest bardzo podobny do metody opisanej powyżej. Jest to jednak skrót.

Najpierw wybierz, która aplikacja nie odpowiada, a następnie wysuń ją na pierwszy plan. Zrób to, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji docelowej pokazaną w Docku, a następnie wybierając „Pokaż / Pokaż wszystko / Pokaż wszystkie okna” w zależności od tego, która aplikacja nie odpowiada.

Gdy konkretna aplikacja wyświetli się na pierwszym planie, przytrzymaj klawisze „Polecenie” plus „Opcja” plus „Shift” plus „Escape” przez kilka sekund, aby wymusić zamknięcie aplikacji.

Użycie dowolnej z tych pięciu metod powinno rozwiązać problem poprzez natychmiastowe zamknięcie nieodpowiadającej aplikacji w systemie, dzięki czemu można od razu wrócić do pracy.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka innych odpowiedzi, które pomogą naszym użytkownikom komputerów Mac wymusić zamknięcie aplikacji.

Ciągle mam te same problemy z jedną aplikacją. Co powinienem zrobić?

Jeśli masz jedną aplikację, która się zawiesza i często musisz z niej wychodzić, przyczyn może być wiele. Najpierw sprawdź, czy aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Jeśli tak, sprawdź, czy na urządzeniu Mac OS X działa również najnowsza wersja. Jeśli używasz nowszej wersji aplikacji, ale starszej wersji systemu macOS, te dwie wersje mogą ze sobą nie współpracować.

Jeśli wszystko jest aktualne tak, jak powinno, sprawdź, czy aplikacja pochodzi od zaufanego programisty (prawdopodobnie na komputerze Mac), a następnie spróbuj zainstalować ją ponownie. Ale jeśli nadal masz problemy, możesz chcieć skontaktować się z dalszym wsparciem od programistów aplikacji lub firmy Apple.

Jaki jest skrót klawiaturowy, który wymusi zamknięcie aplikacji?

Wersja CTRL-Alt-Delete dla komputerów Mac to „polecenie+opcja+esc,”, który uzyska dostęp do wyskakującego menu uruchomionych aplikacji. Jeśli aplikacja, z którą masz problem, jest już na ekranie, ten skrót przeniesie Cię bezpośrednio do aplikacji.

Czy „Force Quit” wpływa na aplikację?

Odpowiedź zależy od aplikacji i tego, co z nią robisz. Jeśli aplikacja jest w trakcie aktualizacji, może powodować pewne problemy, w których wystarczy ją odinstalować, a następnie zainstalować ponownie.

Jeśli pracujesz nad aplikacją i nie zapisałeś swoich postępów, prawdopodobnie stracisz wszystkie swoje postępy.

Cały mój ekran jest zamrożony. Co mogę zrobić?

Jeśli aplikacja, z którą się zmagasz, jest niedostępna, ponieważ cały komputer jest zamrożony, możesz wymusić ponowne uruchomienie komputera Mac. Aby to zrobić, możesz przytrzymać przycisk zasilania i poczekać, aż się wyłączy. Następnie odczekaj 30 sekund, aby ponownie go włączyć. Powinno to rozwiązać problem.

Lub możesz użyć polecenie + kontrola przyciski, trzymając wciśnięty przycisk zasilania. Poczekaj chwilę po całkowitym wyłączeniu, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania, aby przywrócić system do życia.