Jak śledzić temat na Pintereście

Pinterest to interesująca sieć społecznościowa, ale także jedna z najbardziej zagmatwanych. Jest to sieć oparta na obrazach, więc jest już zwycięzcą, ale nawigacja, znalezienie rzeczywistego źródła pinezki i ustalenie niektórych funkcji może być cięższą pracą niż powinno. Używam go regularnie do inspiracji, ale zajęło mi wieki, aby dowiedzieć się, jak śledzić temat na Pintereście. Piszę ten samouczek, więc nie musisz robić tego samego.

Jak śledzić temat na Pintereście

Tematy na Pintereście są przedmiotem zainteresowania. Rzeczy takie jak sztuka, komiksy, rowery górskie, kabiny, majsterkowanie i wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Działają one jak kategorie w innych witrynach i dopóki pinner doda prawidłowe hashtagi, pinezki pojawią się w odpowiednich tematach. Oznacza to, że możesz śledzić pinnera lub temat, aby lepiej wykorzystać witrynę.

Śledź temat na Pintereście

Śledzę różne tematy i uważam je za bardzo przydatne do oszczędzania czasu na Pintereście. Strona jest świetna, jeśli masz wolny czas. Możesz wędrować, podążając od pinezki do pinezki i kończąc w bardzo przypadkowych miejscach. Jeśli masz mało czasu i szukasz czegoś konkretnego, korzystanie z tematów jest sposobem na szybkie uzyskanie tego, czego chcesz.

Aby śledzić temat w przeglądarce, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się na Pinterest i wybierz swój profil.
 2. Wybierz Tematy z przycisków zakładek pod swoją nazwą użytkownika.
 3. Sprawdź wybrane opcje i wybierz Obserwuj w przypadku tematów, które Twoim zdaniem mogą Ci się spodobać.

Aby śledzić temat na iPhonie, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Pinterest i wybierz ikonę kompasu na dole.
 2. Wybierz temat z listy, aby poruszyć tematy.
 3. Wybierz temat do śledzenia z następnej strony.
 4. Wybierz czerwony przycisk Obserwuj w prawym górnym rogu następnej strony.

Aby śledzić temat na Androidzie, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Pinterest i wybierz ikonę wyszukiwania u góry.
 2. Wybierz temat z listy, aby poruszyć tematy.
 3. Wybierz temat do śledzenia z następnej strony.
 4. Wybierz czerwony przycisk Obserwuj w prawym górnym rogu następnej strony.

Każdy temat, który obserwujesz, pojawi się na Twojej stronie głównej u góry. Gdy zaczniesz z nimi, od czasu do czasu zobaczysz wyskakujące okienko z pytaniem, co Cię interesuje, aby dodać więcej tematów do swojej listy. Możesz dodawać lub ignorować według własnego uznania.

Przestań obserwować temat na Pintereście

Gdy zaczniesz używać tematów, szybko znajdziesz kilka losowych rzeczy, które pojawią się na Twojej stronie głównej. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że pinnerowie nie używają prawidłowych tagów podczas publikowania swoich pinów. Może to spowodować, że będziesz chciał przestać obserwować określony temat, aby odfiltrować część śmieci.

To całkiem proste. Możesz tymczasowo zatrzymać wyświetlanie tematu w tej sesji lub na stałe przestać go obserwować.

Aby odfiltrować temat dla tej sesji, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz swoją stronę główną na Pintereście.
 2. Wybierz ikonę ołówka po prawej stronie tematów u góry.
 3. Wybierz jedno z zaznaczonych pól, aby odfiltrować ten temat.

Aby całkowicie przestać obserwować temat, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz swój profil na Pintereście.
 2. Wybierz przycisk zakładki Temat.
 3. Wybierz temat, którego chcesz przestać obserwować.

Powinieneś teraz zobaczyć, że ten temat wraca do czerwonego przycisku Obserwuj zamiast szarego przycisku Obserwuj. Nie będziesz już widzieć pinezek z tego tematu.

Tworzenie tematu dla swoich szpilek

Jeśli jesteś pinnerem, używanie tematów to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoje rzeczy zostaną zauważone. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zajmujesz się marketingiem w mediach społecznościowych lub prowadzisz marketing za pomocą Pinteresta. Niezależnie od tego, jak korzystasz z sieci, dodawanie odpowiednich tematów do właściwych obrazów jest najważniejsze.

Pinterest używa hashtagów do sortowania tematów. Dodanie kilku odpowiednich hashtagów do dowolnego dodawanego pinu sprawi, że będzie on wymieniony w tych tematach, gdy ludzie je wybierają lub szukają.

 1. Zaloguj się na Pinterest i wybierz swój profil.
 2. Wybierz ikonę „+” u góry i wybierz Utwórz pin.
 3. Dodaj swój obraz, opis i wszelkie hashtagi, które chcesz dodać.

Możesz użyć do 20 hashtagów dla każdego pojedynczego pinu i sugeruję użycie jak największej liczby odpowiednich hashtagów. Zwiększa to zasięg każdego publikowanego pinu i zapewnia, że ​​znajdzie go jak najwięcej osób. Upewnij się, że są one istotne, ponieważ nic nie jest bardziej irytujące niż widzenie niepowiązanych pinezek w temacie!