Jak naprawić problemy z tekstem SMS w Galaxy S7 i S7 Edge?

Podczas gdy ostatnie pół dekady przyniosło wzrost popularności dedykowanych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych – pomyśl iMessage, Facebook Messenger lub WhatsApp – najbardziej niezawodną metodą komunikacji między urządzeniami Twoich znajomych jest prawdopodobnie nadal SMS, zwłaszcza dla nas użytkowników Androida komunikujących się z naszymi przyjaciółmi używającymi iPhone'a. Więc kiedy nasze telefony napotykają problemy podczas próby wysyłania lub odbierania wiadomości tekstowych, jest to poważny problem. Jasne, możemy używać aplikacji IM jako kopii zapasowej, ale jeśli chodzi o najłatwiejszą formę komunikacji, naprawdę nie można pokonać wiadomości tekstowych.

Jak naprawić problemy z tekstem SMS w Galaxy S7 i S7 Edge?

Jeśli masz problemy z wysyłaniem wiadomości tekstowych z Galaxy S7 lub S7 Edge do znajomych, rodziny lub współpracowników, jesteś we właściwym miejscu. Jest to frustrujący problem, którego doświadczasz na co dzień, dlatego opracowaliśmy przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów i naprawiania telefonu. To jest nasz przewodnik po rozwiązywaniu problemów z SMS-ami w Galaxy S7.

Szybkie rozwiązania problemów z SMS-ami

Oto kilka krótkich wskazówek, które możesz wypróbować na swoim urządzeniu. Często problemy z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości SMS można zidentyfikować lub rozwiązać za pomocą niektórych z poniższych poradników:

  • Sprawdź połączenie sieciowe. W prawym górnym rogu ekranu znajduje się pasek stanu. Powinieneś zobaczyć 1-5 pasków wraz z logo 4G lub 3G, w zależności od szybkości transmisji danych w Twojej okolicy. Jeśli nie masz sygnału od operatora sieci bezprzewodowej, możesz znajdować się w martwej strefie. Jeśli znajdujesz się w obszarze, który normalnie jest objęty zasięgiem, Twój telefon może mieć problemy z połączeniem sieciowym lub Twój operator może mieć awarię. Te awarie zdarzają się rzadko, ale na tyle często, że warto się tym zająć. Zazwyczaj wyszukiwanie w Google hasła „[twój operator] awaria” zwraca mapy zasięgu i awarii, których możesz użyć do sprawdzenia swojej bieżącej lokalizacji. Jeśli Twój operator ma obecnie awarię, będziesz musiał poczekać na ponowne włączenie operacji. Zwykle zajmuje to od jednej do trzech godzin.
  • Wyczyść pamięć podręczną aplikacji do obsługi wiadomości. Wejdź do Ustawień, przewiń w dół do menu "Aplikacje" i wybierz "Menedżer aplikacji". Po załadowaniu listy aplikacji znajdź nazwę swojej aplikacji do obsługi wiadomości. Jeśli nadal korzystasz ze standardowej aplikacji Samsung Messages, znajduje się ona w sekcji „Wiadomości”; jeśli korzystasz z aplikacji do SMS-ów innej firmy (takiej jak Textra lub Google Messenger), będziesz chciał znaleźć nazwę tej aplikacji i wybrać ją. Po wyświetleniu ustawień tej aplikacji znajdź listę "Pamięć" i wybierz ją, a następnie naciśnij "Wyczyść pamięć podręczną", aby przywrócić normalną aplikację.

1wyczyśćpamięć

  • Uruchom ponownie telefon. Często szybkie ponowne uruchomienie może przywrócić telefon do działania, zwłaszcza jeśli oprogramowanie systemowe lub aplikacja została niedawno zaktualizowana. Po prostu przytrzymaj klawisz zasilania i wybierz "Uruchom ponownie" z menu.

6reboot

Sprawdzanie innych funkcji telefonu

Zanim przejdziemy dalej, próbując rozwiązać Twoje problemy z SMS-ami, powinniśmy upewnić się, że te problemy dotyczą tylko SMS-ów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyłącz Wi-Fi (jeśli masz połączenie z Wi-Fi) i spróbuj wykonać połączenie telefoniczne lub przeprowadzić szybkie wyszukiwanie w Google na swoim urządzeniu. Jeśli wszystko w Twoim telefonie działa, z wyjątkiem wiadomości SMS, możemy przejść dalej w tym przewodniku. Jeśli masz inne problemy — na przykład nie możesz nawiązać połączenia telefonicznego lub nie możesz korzystać z danych mobilnych — możesz mieć inny, związany z siecią problem. Na szczęście mamy na to również przewodnik, więc przejdź do naszego przewodnika na temat rozwiązywania problemów z siecią komórkową w Galaxy S7.

To powiedziawszy, jeśli problem dotyczy wyłącznie wysyłania wiadomości tekstowych i nic więcej, możemy nadal próbować rozwiązywać problemy z wiadomościami w telefonie.

Upewnij się, że Twoja aplikacja do SMS-ów jest ustawiona jako domyślna

Od czasu Androida 4.4 Kit Kat, Android wymagał jednej aplikacji do posiadania uprawnień do wysyłania wiadomości SMS. Oznacza to, że tylko jedna aplikacja do obsługi wiadomości może jednocześnie wysyłać wiadomości tekstowe, co jest świetne ze względów bezpieczeństwa, ale może uniemożliwić aplikacji wysyłanie wiadomości, jeśli typowa domyślna aplikacja do obsługi wiadomości SMS ma cofnięte domyślne uprawnienia do SMS-ów. Podczas gdy większość aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych wyświetla monit o przełączenie domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na własną, monit mógł zostać przypadkowo ukryty. Aby zresetować domyślną aplikację, przejdź do Ustawień i znajdź menu "Aplikacje", o którym mowa wcześniej w przewodniku. Tym razem zamiast wybierać menu „Menedżer aplikacji”, wybierz „Aplikacje domyślne”. Po trzecie od góry, powinieneś zobaczyć domyślne ustawienia aplikacji do przesyłania wiadomości. Wybranie tej opcji przeniesie Cię na oddzielną stronę, na której możesz wybrać dowolną aplikację obsługującą wiadomości na swoim urządzeniu. Upewnij się, że została wybrana Twoja zwykła aplikacja do przesyłania wiadomości, a następnie wyczyść menu ostatnich aplikacji i uruchom ponownie aplikację. Powinieneś znaleźć się w stanie wysyłać wiadomości.

2domyślna aplikacja

Wypróbuj inną aplikację do SMS-ów

Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale warto wypróbować inną aplikację do przesyłania wiadomości, którą można pobrać ze Sklepu Play, zwłaszcza jeśli korzystasz z aplikacji do SMS-ów innej firmy. Jeśli regularnie używana aplikacja do SMS-ów została niedawno zaktualizowana, mogą występować problemy z wysyłaniem wiadomości z telefonu. Chociaż aplikacje, takie jak Textra lub Google Messages, zapewniają różne i konfigurowalne wrażenia użytkownika podczas wysyłania wiadomości tekstowych, mogą również czasami napotkać błędy lub czkawkę podczas aktualizacji. Zamiast tego możesz wypróbować inną aplikację do SMS-ów ze Sklepu Play lub – jeszcze lepiej – spróbować wysłać SMS-a z domyślnej aplikacji Samsung Messages wstępnie załadowanej na S7 lub S7 Edge.

3 aplikacje do odtwarzania

Zazwyczaj, jeśli problem pojawia się w aplikacji do przesyłania wiadomości innej firmy, aplikacja powinna zostać zaktualizowana w ciągu kilku dni, a po naprawieniu błędu będzie można wrócić do normalnej aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych.

Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki, a Twój telefon nadal nie może wysyłać ani odbierać wiadomości, możesz spróbować zresetować kilka ustawień do ich domyślnych trybów. Najpierw zacznij od otwarcia menu ustawień i znalezienia opcji „Kopia zapasowa i resetowanie” u dołu listy ustawień. Jeśli przeglądasz ustawienia w trybie uproszczonym, znajdziesz tę opcję, wybierając „Zarządzanie ogólne”, a następnie „Resetuj”. W tym menu znajdziesz trzy opcje resetowania: "Zresetuj ustawienia", "Zresetuj ustawienia sieciowe" i "Przywracanie danych fabrycznych". Prawdopodobnie już zgadłeś, ale użyjemy drugiej opcji: "Zresetuj ustawienia sieci". Spowoduje to zresetowanie połączeń Wi-Fi, Bluetooth i komórkowej transmisji danych z powrotem do ustawień domyślnych obsługiwanych przez operatora. Jeśli ustawienia sieciowe zostały zmienione przez błąd użytkownika lub nieuczciwą aplikację, ta opcja zresetuje funkcje sieciowe telefonu do stanu magazynowego. Pamiętaj, że ustawienia i urządzenia Wi-Fi i Bluetooth zostaną utracone, więc po zresetowaniu konieczne będzie ponowne wprowadzenie haseł i naprawa urządzeń z powrotem na telefonie.

3resetuj

Po zresetowaniu ustawień sieciowych (powinno to zająć tylko kilka chwil), spróbuj wysłać wiadomość tekstową do znajomego, zarówno z aplikacji Samsung Messages, jak i z aplikacji innej firmy, jeśli masz ją zainstalowaną w telefonie. Jeśli Twoje problemy z SMS-ami nie zostały naprawione, mamy jeszcze dwa ustawienia do wypróbowania.

Wyczyść partycję pamięci podręcznej

Następnie na naszej liście resetów: czyszczenie partycji pamięci podręcznej S7. Jeśli nigdy nie wyczyściłeś partycji pamięci podręcznej telefonu, postępuj ostrożnie i postępuj zgodnie z tym przewodnikiem. Ten krok jest łatwy do wykonania, ale wybranie niewłaściwego menu może wymazać lub zablokować telefon. Wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej S7 nie spowoduje usunięcia żadnych danych użytkownika ani aplikacji z urządzenia. Zamiast tego partycja pamięci podręcznej przechowuje wszelkie tymczasowe dane zapisane przez aplikacje i oprogramowanie w telefonie, dzięki czemu telefon szybciej ładuje dane aplikacji. Niestety, te informacje mogą czasami prowadzić do problemów lub problemów z telefonem, jeśli coś pójdzie nie tak z pamięcią podręczną. Wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej powinno rozwiązać wszelkie drobne problemy z użytecznością lub połączeniem urządzenia.

IMG_8347

Zacznij od całkowitego wyłączenia telefonu. Gdy urządzenie jest wyłączone, naciśnij i przytrzymaj klawisz strony domowej, klawisz zasilania i klawisz zwiększania głośności. Gdy słowa „Recovery Booting” pojawią się u góry ekranu, możesz puścić te przyciski. Niebieski ekran z napisem „Instalowanie aktualizacji systemu” przez maksymalnie trzydzieści sekund; wyświetlacz poinformuje Cię, że aktualizacja systemu nie powiodła się. To normalne, więc nie stresuj się. Pozostaw telefon na kilka sekund, a wyświetlacz zmieni się na czarne tło z żółtym, niebieskim i białym tekstem. U góry ekranu pojawią się słowa „Android Recovery”; pomyślnie uruchomiłeś tryb odzyskiwania w systemie Android. Używając klawiszy głośności, aby przesunąć selektor w górę iw dół, przejdź w dół do "Wyczyść partycję pamięci podręcznej" w menu. Na powyższym obrazku jest poniżej podświetlona niebieska linia - nie wybieraj tej opcji, chyba że chcesz wyczyścić cały telefon. Po podświetleniu "Wyczyść partycję pamięci podręcznej" naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać opcję, a następnie użyj klawiszy głośności, aby podświetlić "Tak", a klawisz zasilania jeszcze raz, aby potwierdzić. Twój telefon rozpocznie czyszczenie partycji pamięci podręcznej, co zajmie kilka chwil. Trzymaj się mocno, podczas gdy proces trwa. Po zakończeniu wybierz "Uruchom ponownie urządzenie teraz", jeśli nie jest jeszcze wybrane, i naciśnij klawisz zasilania, aby potwierdzić.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia spróbuj jeszcze raz wysłać wiadomość tekstową. Jeśli nadal nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości i masz pewność, że problem nie dotyczy sieci komórkowej Twojego operatora lub niewłaściwie działającej aplikacji w telefonie, możesz przejść do naszej ostatecznej sugestii.

Przywróć ustawienia fabryczne telefonu

Wreszcie dochodzimy do ostatniego kroku podczas rozwiązywania problemów w telefonie: pełnego przywrócenia danych fabrycznych. Jak wspomnieliśmy powyżej, upewnij się, że dokładnie postępowałeś zgodnie z tym przewodnikiem i wykonałeś wszystkie kroki przed tym, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu spowoduje wyczyszczenie wszelkich danych i aplikacji, które przechowujesz na urządzeniu.

SamsungCloud_Main_1_1

Jednak przed całkowitym zresetowaniem urządzenia warto utworzyć kopię zapasową telefonu w chmurze, korzystając z wybranej usługi kopii zapasowej. Kilka zaleceń: Samsung Cloud i Google Drive najlepiej współpracują z Twoim urządzeniem, ale jeśli chcesz korzystać z czegoś takiego jak Verizon Cloud, to też zadziała. Możesz także używać aplikacji takich jak Kopia zapasowa i przywracanie SMS-ów oraz Zdjęcia Google do tworzenia kopii zapasowych wiadomości SMS, rejestru połączeń i zdjęć w chmurze. Możesz także przenieść ważne pliki lub informacje na kartę SD zainstalowaną w urządzeniu; przywracanie ustawień fabrycznych nie powoduje wyczyszczenia kart SD, chyba że sprawdzisz określone ustawienie.

3resetuj

Po utworzeniu kopii zapasowej plików otwórz menu ustawień i wybierz "Kopia zapasowa i resetowanie" znajdujące się w kategorii "Osobiste" w standardowym menu ustawień oraz w "Zarządzanie ogólne" w uproszczonym układzie. Tym razem wybierz trzecią opcję resetowania, „Przywracanie danych fabrycznych”. Spowoduje to otwarcie menu, które pokazuje wszystkie konta, na które zalogowałeś się na telefonie, wraz z ostrzeżeniem, że wszystko na Twoim urządzeniu zostanie wyczyszczone. Jak wspomniano powyżej, Twoja karta SD nie zostanie zresetowana, chyba że wybierzesz opcję „Formatuj kartę SD” u dołu menu; to, czy chcesz to zrobić, zależy od Ciebie, ale nie jest to konieczne do tego procesu. Przed wybraniem „Zresetuj telefon” na dole tego menu upewnij się, że telefon jest podłączony lub w pełni naładowany. Przywracanie ustawień fabrycznych może zużywać dużą ilość energii i może zająć nawet pół godziny, więc nie chcesz, aby Twój telefon umierał podczas tego procesu.

Po potwierdzeniu, że urządzenie jest ładowane lub ładowane, wybierz „Zresetuj telefon” na dole ekranu i wprowadź kod PIN lub hasło w celu weryfikacji bezpieczeństwa. Następnie telefon zacznie się resetować. Pozwól urządzeniu usiąść i zakończyć proces; nie zadzieraj z S7 w tym czasie. Po zakończeniu resetowania - co znowu może potrwać trzydzieści minut lub dłużej - zostaniesz uruchomiony na ekranie konfiguracji Androida. Dokończ konfigurację na swoim urządzeniu jak zwykle. Po powrocie do ekranu głównego możesz wrócić do aplikacji Wiadomości i spróbować wysłać wiadomość SMS.

Skontaktuj się z dostawcą/sprzedawcą sieci bezprzewodowej

Jeśli zrobiłeś wszystko powyżej i nadal nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości tekstowych, czas skontaktować się z operatorem lub lokalnym sprzedawcą, aby spróbować umówić się na spotkanie z pomocą techniczną. Możesz także skorzystać z linii telefonicznej wsparcia operatora, ale jest to szybsze i szybsze, jeśli osobiście spotkasz się z technikiem. Może zajść konieczność wymiany karty SIM lub odesłania telefonu do naprawy, jeśli jest on nadal objęty gwarancją. Dobra wiadomość: możesz im powiedzieć, że wypróbowałeś wszystkie sposoby rozwiązywania problemów opisane w książce.