Jak ręcznie dodać kroki w FitBit

FitBit to świetne urządzenie do śledzenia codziennych czynności, ćwiczeń, harmonogramów snu i nie tylko. FitBit jest zwykle noszony jako smartwatch lub tracker na nadgarstku, ale można go również zainstalować na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Jak ręcznie dodać kroki na FitBit

Chociaż ta aplikacja została zaprojektowana do śledzenia codziennych czynności, które wciąż są w toku, umożliwia również ręczne rejestrowanie kroków i innych ćwiczeń po ich zakończeniu. W tym artykule pokażemy, jak ręcznie wprowadzać dane w aplikacji mobilnej FitBit.

Jak ręcznie rejestrować kroki w aplikacji FitBit na iPhone'a?

Aplikacja FitBit została stworzona do śledzenia codziennych czynności, takich jak spacery, codzienne przyjmowanie wody i jedzenia, ćwiczenia i wiele innych. Możesz także monitorować, ile kalorii spalasz każdego dnia, a także tętno i harmonogram snu. Podsumowując, FitBit pomaga tworzyć i utrzymywać zdrowe rutyny, które możesz śledzić na co dzień.

Nie tylko możesz używać smartwatchy i trackerów FitBit do monitorowania bieżącej aktywności, ale także możesz pobrać aplikację FitBit na swój telefon. Co więcej, FitBit jest nie tylko kompatybilny z urządzeniami iOS i Android, ale można go również pobrać na komputery PC i Xboxy.

Aplikacja mobilna FitBit to idealna alternatywa dla tych, których nie stać na zegarek FitBit. Możesz nosić telefon przy sobie, gdy idziesz pobiegać lub spacerować. Funkcja MobileTrack będzie monitorować ruch w taki sam sposób, jak zegarek. Co więcej, aplikacja jest bezpłatna.

Chociaż możesz używać aplikacji do śledzenia wszystkich tych aktywności, FitBit daje również możliwość ręcznego rejestrowania ćwiczeń po określonym czasie. Ta funkcja jest przeznaczona dla tych, którzy zapomnieli nosić urządzenie – mogą później zaktualizować informacje o ćwiczeniach za pomocą aplikacji. Możesz także użyć tej funkcji, jeśli chcesz zarejestrować coś, co nie jest wykrywane automatycznie.

Chociaż możesz wybrać „Spacer” dla swojego rodzaju ćwiczeń, nie możesz w rzeczywistości dodać dokładnej liczby wykonanych kroków. Z drugiej strony możesz dodać inne rodzaje informacji, takie jak czas trwania spaceru oraz dokładna godzina i data spaceru.

Aby ręcznie rejestrować ćwiczenia w aplikacji FitBit na iPhonie, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację FitBit na swoim iPhonie.

 2. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 3. Stuknij w zakładkę „Dzisiaj” w dolnym menu.

 4. Wybierz ikonę „+” obok zakładki „Śledź swoje ćwiczenie”.

 5. Przejdź do zakładki „Dziennik” u góry ekranu.

 6. Wpisz rodzaj ćwiczenia.

 7. Wybierz czas rozpoczęcia i czas trwania ćwiczenia.

 8. Dodaj liczbę spalonych kalorii.

  Notatka: Jeśli dodałeś „Spacer” w „Typie ćwiczenia”, możesz również wypełnić pola „Prędkość”, „Tempo” i „Odległość”.

 9. Kliknij przycisk "Zaloguj", gdy skończysz.

Gdy wrócisz do ekranu „Dzisiaj”, zobaczysz, że karta „Ćwiczenie” została zaktualizowana.

Jeśli chcesz, możesz edytować wpisy po ich zapisaniu. Możesz to zrobić, odwiedzając zakładkę „Historia” w aplikacji FitBit. Możesz edytować nie tylko typ ćwiczenia, ale także datę, godzinę i czas trwania. Pamiętaj, że możesz to zrobić tylko w aplikacji FitBit, a nie na zegarku FitBit.

Możesz także usunąć wpis ćwiczenia. Odbywa się to również w zakładce „Historia” w aplikacji.

Jak ręcznie rejestrować kroki w aplikacji FitBit na Androida?

Aplikacja FitBit jest również dostępna w sklepie Google Play. Po pobraniu i skonfigurowaniu wszystkiego w ten sposób możesz korzystać z funkcji ręcznego dziennika na swoim Androidzie:

 1. Uruchom aplikację FitBit na swoim Androidzie.

 2. Zaloguj się.

 3. Przejdź do zakładki „Dzisiaj” w lewym dolnym rogu ekranu.

 4. Obok zakładki „Śledź swoje ćwiczenie” dotknij ikony „+”.

 5. Ze strony śledzenia ćwiczeń przejdź do zakładki „Poprzedni dziennik” w prawym górnym rogu aplikacji.

 6. W sekcji „Typ ćwiczenia” wybierz „Chodzenie”.

 7. W polu „Czas rozpoczęcia” wpisz dokładną datę i godzinę ćwiczenia.

 8. W zakładce „Czas trwania” wpisz czas trwania ćwiczenia.

 9. Dodaj liczbę spalonych kalorii.

 10. Wybierz przycisk "Dodaj", gdy skończysz.

Gdy wrócisz do ekranu głównego aplikacji, zauważysz dodane ćwiczenie. Jak wspomniano wcześniej, jedyną rzeczą, której nie możesz ręcznie zalogować, jest liczba wykonanych kroków. Dzieje się tak, ponieważ kroki można śledzić tylko w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak ręcznie rejestrować kroki w aplikacji FitBit w systemie Windows 10?

Chociaż wygodniej jest korzystać z aplikacji FitBit na telefonie, możesz ją również pobrać na laptopa lub komputer z systemem Windows 10. Pomaga to, jeśli chcesz wyświetlić aplikację na większym ekranie.

Aby ręcznie rejestrować ćwiczenia w aplikacji FitBit w systemie Windows 10, musisz wykonać następujące czynności:

1. Uruchom aplikację Fitbit w systemie Windows 10.

2. Wybierz zakładkę „Ćwiczenia” na desce rozdzielczej.

3. Wybierz „+”.

4. W sekcji „Typ ćwiczenia” wybierz „Spacer”.

5. Wpisz, kiedy zacząłeś spacer i jak długo trwał.

6. Wprowadź liczbę spalonych kalorii.

7. Potwierdź nowy wpis danych.

Aktualizuj swoją aplikację FitBit

To, że zapomniałeś zabrać ze sobą zegarek FitBit lub telefon podczas spaceru, nie oznacza, że ​​nie zostanie on nagrany. Aplikacja mobilna Fitbit umożliwia ręczne rejestrowanie chodu lub innego rodzaju ćwiczeń, które mogły nie zostać wykryte automatycznie. Pamiętaj tylko, że nie będziesz w stanie śledzić dokładnej liczby wykonanych kroków.

Czy kiedykolwiek próbowałeś ręcznie rejestrować kroki w aplikacji FitBit? Czy użyłeś tej samej metody opisanej w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.