Jak znaleźć totemy w Dead by Daylight?

Granie jako ocalały w Dead by Daylight jest wystarczająco trudne. Masz zabójcę śledzącego każdy twój ruch, generatory do naprawienia i innych ocalałych do uzdrowienia. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest zdobycie przez zabójcę gratisów w postaci Hex Perks, które pomogą cię upolować.

Jak znaleźć totemy w Dead by Daylight?

Na szczęście możesz dać sobie i innym ocalałym szansę na walkę, polując i oczyszczając Totemy w każdej Próbie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, czym są totemy, gdzie je znaleźć i co zrobić, aby je zneutralizować.

Jak znaleźć totemy w Dead by Daylight?

Jeśli kiedykolwiek skradałeś się po mapie jako ocalały z Dead by Daylight, prawdopodobnie natknąłeś się na dziwnie wyglądający przedmiot złożony z patyków i czaszek. Te niepokojące idole to nie tylko kolejna część makabrycznej scenerii gry. Są ważną mechaniką gry, która może zwiększyć lub przełamać twoje szanse na przetrwanie w trakcie próby.

Jednym z głównych problemów, z którymi boryka się większość ocalałych, próbując zlokalizować Totemy, jest to, że każda mapa i królestwo tworzy te Totemy w losowej lokalizacji. Nawet jeśli ponownie odwiedzisz tę samą mapę w następnej Próbie, nie ma gwarancji, że Totem będzie w tym samym miejscu – wszystko zależy od kaprysów Istoty.

Chociaż nie możesz wskazać dokładnej lokalizacji elementów takich jak skrzynie i totemy w każdej próbie, możesz skorzystać z poniższych wskazówek, aby szybciej je zlokalizować:

1. Poznaj mapę

Totemy pojawiają się losowo na początku każdej Próby, podobnie jak szafki, generatory, skrzynie i bramy wyjściowe. Każde miejsce Próby jest wybierane przez Byt i losowane zgodnie z jego upodobaniami. Jednak z czasem możesz ponownie odwiedzić wiele tych samych map i poznać teren.

W sumie jest 35 map i 15 sfer. Byt wybiera losowo jeden do Próby, więc przed wyruszeniem za Totemy dobrze jest wiedzieć, gdzie można, a gdzie nie można manewrować. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest koniec w ślepym zaułku z zabójcą na ogonie.

2. Przeszukaj obszar

Kiedy już zdobędziesz rozsądny teren, poznaj środowisko. Nie możesz przewidzieć, gdzie pojawią się elementy takie jak skrzynie i totemy, ale możesz zapoznać się z różnymi lokalizacjami, w których się znajdują znany odradzać się w poprzednich Próbach.

Sprawdź wewnątrz budynków, pod dżunglami, między oponami, w pobliżu generatorów i za skałami, jeśli jesteś na mapie z dużą ilością struktur. Mapy pól uprawnych mają zwykle Totemy na otwartej przestrzeni.

Niektórzy gracze przysięgają, że w grze pojawia się Reguła Pentagonu/Pentagramu Totemu. Mówią, że każdy Totem pojawia się wokół pięciu punktów kształtu pięciokąta lub pentagramu. Jeśli chcesz wypróbować tę „sekretną” sztuczkę, spróbuj wyobrazić sobie jeden z tych pięcioramiennych kształtów w swojej głowie. Idź mniej więcej w tym samym kierunku, co boki kształtu, tak jakbyś podążał za wyimaginowanym konturem, który obejmuje mapę. W każdym „punkcie” kształtu rozejrzyj się. Prawdopodobnie w pobliżu jest Totem.

3. Słuchaj wskazówek

Czy grasz w DBD ze słuchawkami? Jeśli tego nie zrobisz, możesz wyrządzać sobie krzywdę. Możesz usłyszeć dźwięk Hex Totem trzaskający płomieniami, jeśli uważnie posłuchasz. Poświęć trochę czasu na przeczesanie obwodu i poznaj dźwięki z gry. Wiele z nich może dać ci wskazówkę, co dzieje się wokół ciebie.

4. Podążaj za zabójcą

Ta ostatnia wskazówka jest przeznaczona tylko dla tych, którzy przeżyli, wystarczająco odważni lub głupi, aby zbliżyć się do zabójcy na początku próby. Przez większość czasu będziesz odradzać się w pobliżu ważnego Hex Totem. Jeśli chcesz poznać dokładną lokalizację tego konkretnego Totemu, poczekaj, aż zabójca cię do niego zaprowadzi.

To nie jest mechanika gry. Wykorzystuje ludzką naturę. Zabójcy mają tendencję do sprawdzania swoich Totemów na początku Próby, aby wiedzieć, który obszar muszą chronić, aby zachować swoje Umiejętności. Zwróć uwagę na obszar, do którego zabójca udaje się jako pierwszy, a mogą one doprowadzić cię bezpośrednio do Hex Totem, który desperacko potrzebuje Oczyszczenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czym są totemy w Dead by Daylight?

Gdy po raz pierwszy skradasz się po mapie Trial, możesz zauważyć kolekcję patyków i czaszek połączonych w talizman przypominający The Blair Witch Project. Chociaż te Totemy zwiększają ogólny współczynnik pełzania w grze, są również nieodłączną mechaniką gry.

W grze występują dwa rodzaje Totemów:

1. Hex Totemy

Te totemy są zwykle oznaczane zapalonymi świecami w pobliżu podstawy. Zapaleni gracze mogą nawet usłyszeć charakterystyczny trzask płomieni, gdy zbliżą się do jednego.

Hex Totemy wspierają wszelkie Hex Perki, których zabójca może użyć podczas Próby. Te Umiejętności Klątwy mogą wzmacniać zabójcze zdolności na różne sposoby, na przykład przyznawać tymczasowe osłabienia ocalałym, którzy przeżyli czyszczenie Totemu lub wzywanie Bytu do zablokowania wyjścia przez okno.

Istnieje w sumie 11 profitów Hex, które zabójcy mogą wyposażyć i użyć podczas Próby, ale są one aktywne tylko tak długo, jak aktywny jest ich odpowiednik Hex Totem. Po oczyszczeniu Klątwy Totemu przez ocalałych, Profit Klątwy zostaje anulowany. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której zabójca używa Profitu Nieśmiertelnego Klątwy. Ten konkretny profit przenosi profit zniszczonego Hex Totem do Nudnego Totemu i przekształca go w nowy Hex Totem.

Niestety, nie ma sposobu, aby odróżnić, który Hex Totem jest powiązany z konkretnym Profitem.

2. Nudne totemy

Nudne Totemy to Totemy, które nie są aktywowane ani powiązane z Heksami Zabójcy. Jeśli przejdziesz przez mapę i znajdziesz pięć Nudnych Totemów, jest to dobry wskaźnik, że zabójca nie ma wyposażonych żadnych Hex Perków – dzięki czemu Próba jest nieco łatwiejsza do przetrwania i ucieczki.

Oczyszczanie Nudnych Totemów zapewnia ocalałym 1000 Punktów Krwi. Nawet jeśli uważasz, że zabójca nie ma żadnych wyposażonych klątw, dobrym pomysłem jest oczyszczenie wszelkich napotkanych nudnych totemów, aby nie dopuścić do przejęcia ich przez nieumarły klątwę.

Ile totemów jest w meczu Dead by Daylight?

Na początku każdej próby będziesz mieć pięć spawnów Totemu na mapę. Rodzaj Totemów, które się pojawiają, zależy od tego, czy zabójca wyposażył się w jakieś Heksowe Umiejętności podczas Próby. Wszystkie wyposażone Hex Perki pojawiają się na mapie jako Hex (lub podświetlone) Totemy. Wszelkie totemy bez powiązanego profitu Hex pojawią się jako Nudny (niepodświetlony) Totem.

Czy Mapy mogą śledzić totemy?

Podstawowe mapy nie mogą śledzić Totemów w Próbie, ale możesz to zmienić za pomocą dodatków. Dodatek Red Twine jest „związany” z mapą, aby zwiększyć zdolność mapy do odczytywania aur. Bardziej zauważalna jest jednak zdolność tego dodatku do śledzenia Killer Belongings. Oprócz elementów śledzących, takich jak pułapki i haki, możesz również zobaczyć na mapie totemy.

Jeśli połączysz dodatek Red Twine z dodatkiem Odd Stamp, możesz zwiększyć promień wykrywania do 20 metrów i szybciej dotrzeć do tych totemów. Problem z tymi dodatkami polega na tym, że niekoniecznie rozróżniają one różne przedmioty zabójców na mapie. Jest tak samo prawdopodobne, że zostaniesz doprowadzony do Totemu, jak do pułapki Phantasm.

Pamiętaj, że korzystając z dowolnej mapy w grze, musisz najpierw przejść obok obiektu, zanim będziesz mógł go śledzić. Jeśli szukasz Totemów, musisz najpierw przejść w zasięgu mapy, aby zobaczyć je na mapie.

Czasami Red Twine Killer Belongings nie pojawiają się natychmiast po otrzymaniu dodatku. W takim przypadku spróbuj wyjść z gry i uruchom ją ponownie, aby zresetować swój ekwipunek.

Co robią nudne totemy?

Nudne Totemy nie robią nic na początku Próby, ponieważ nie są powiązane z Profitem Klątwy. To wszystko może się jednak zmienić, jeśli zabójca ma wyposażony profit Nieśmiertelny. Dzięki temu profitowi wszelkie moce profitu Hex Totem przenoszą się i aktywują Nudny Totem po zniszczeniu.

Dobrą zasadą jest usunięcie Nudnych Totemów z równania poprzez ich Oczyszczenie, niezależnie od tego, czy uważasz, że zabójca ma profit Nieśmiertelny, czy nie. Dodatkowo otrzymujesz 1000 Punktów Krwi za ich oczyszczenie.

Ile nudnych totemów rozsianych po umarłych?

Każda próba tworzy łącznie pięć totemów, w tym totemy szesnastkowe i nudne. Rzeczywista liczba każdego Totemu zależy od tego, czy zabójca wybrał profity Hex, czy nie. Jeśli zabójca nie wyposaży się w profity Hex na mecz, na dowolnej mapie znajdziesz pięć Nudnych Totemów.

Czas posprzątać dom

Kiedy zabójca jest na twoim tropie, czy zatrzymujesz się, by oczyścić Totem? To jeden z najważniejszych wyborów, które musisz podjąć, grając jako ocalały w Dead by Daylight. Jest to czynność opcjonalna i może znaleźć się nisko na liście priorytetów w porównaniu z ponownym uruchomieniem generatora. Jednak Oczyszczanie Totemu może dać ci trochę czasu – zwłaszcza jeśli twój zabójca jest naładowany dodatkami.

Jeśli jesteś nowy w grze, najpierw będziesz chciał skupić się na opanowaniu innych aspektów gry. Kiedy już będziesz stosunkowo biegły w leczeniu i bieganiu po paletach, możesz spróbować swoich sił w Oczyszczaniu. Do tego czasu możesz zostawić to dla bardziej doświadczonych graczy.

Czy traktujesz priorytetowo Oczyszczanie Totemu, gdy grasz jako ocalały? Jak często polegasz na Hex Totems, jeśli grasz jako zabójca? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.