Jak znaleźć i odzyskać okno poza ekranem w systemie Windows 10?

Teoretycznie nigdy nie powinieneś tracić otwartego okna poza krawędzią ekranu. Powinno to zajść tak daleko, a następnie zaoferować przejście na pełny ekran. Nie powinien całkowicie zniknąć. To jest jednak Windows i mogą się zdarzyć dziwne rzeczy. Ten samouczek przeprowadzi Cię przez proces odzyskiwania strony poza ekranem w systemie Windows 10, jeśli ci się to przytrafi.

Jak znaleźć i odzyskać okno poza ekranem w systemie Windows 10?

Jednym ze sposobów, w jaki to się dzieje, a nie jest to wina Microsoftu, jest używanie wielu monitorów. Jeśli jeden monitor przejdzie w tryb offline, gdy były na nim okna, oznacza to, że brakuje go w akcji. Jeśli coś stanie się z tym innym monitorem, będziesz musiał martwić się czymś więcej niż brakiem okna, ale być może będziesz musiał je odzyskać, zanim będziesz mógł rozwiązać problem.

Te metody odzyskiwania okna poza ekranem powinny działać w przypadku utraty monitora. Niektóre będą również działać, jeśli przyczyną problemu jest system Windows lub aplikacja.

Oczywiście, jeśli zgubiłeś ekran w Windows 10 z powodu awarii monitora, zawsze powinieneś spróbować najpierw odłączyć kable i podłączyć ponownie. To najłatwiejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie, więc zacznij od tego. Należy również sprawdzić, czy źródło zasilania jest prawidłowo podłączone. Często te proste rozwiązania pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli jest to pełna awaria mechaniczna, będziesz musiał odzyskać swoje strony, aplikacje i inną zawartość, postępując zgodnie z instrukcjami w tym artykule.

Jeśli korzystasz z dwóch monitorów w domu, ale zabierasz ze sobą laptopa, może to być dla Ciebie stały problem. Znajomość odpowiednich skrótów klawiaturowych pozwoli Ci zaoszczędzić czas i ból głowy związany z wyszukiwaniem dokumentów, stron internetowych i programów poza ekranem.

Odzyskiwanie okna poza ekranem

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do przeciągania i upuszczania systemu Windows, że gdy nie możemy przeciągnąć czegoś tam, gdzie tego chcemy, możemy szybko się zgubić. Istnieją inne sposoby osiągnięcia swoich celów, ale ich zapamiętanie lub odkrycie może zająć sekundę lub przeprowadzić pewne badania.

Niestety, jeśli ponownie uruchomisz aplikację, prawdopodobnie pojawi się ona ponownie w tej samej części pulpitu, do której nie masz dostępu. W takim przypadku spróbuj wykonać poniższe czynności, aby szybko i łatwo wrócić do pracy.

Oto kilka sposobów na odzyskanie okna poza ekranem w systemie Windows 10:

Używanie paska zadań do odzyskiwania okna

Ten wydaje się być dość prosty i skuteczny. Zakładając, że aplikacja lub program jest już otwarty (śmiało i otwórz go, jeśli nie).

 1. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę programu na pasku zadań u dołu ekranu.
 2. Z małego wyskakującego okienka wybierz Ruszaj się. Użyj klawiszy strzałek na klawiaturze, aby przywrócić program do widoku. Niestety, jeśli nie masz pewności, gdzie znajduje się to okno, będziesz miał trudności z ustaleniem, w jaki sposób je przenieść. Jeśli tak jest, czytaj dalej. Dostępnych jest więcej rozwiązań.

Okna kaskadowe

Najłatwiejszym sposobem na zlokalizowanie okna poza ekranem jest skorzystanie z ustawień rozmieszczenia pulpitu w systemie Windows 10. Najczęściej używany do rozmieszczania wielu okien na pulpicie, może być również przydatny w tej sytuacji.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań systemu Windows 10 i wybierz Okna kaskadowe. Pasek zadań systemu Windows
 2. Jeśli system Windows wykryje, że drugi monitor nie działa, utracone okno powinno zatrzasnąć się na pozostałym monitorze. Możesz także użyć stosu lub obok siebie, jeśli wolisz. Wszyscy osiągają to samo. Pasek zadań Windows 2

Używanie skrótu klawiaturowego do odzyskiwania okna

Istnieje skrót klawiaturowy dla prawie każdego elementu systemu Windows i nie jest to wyjątek. Jeśli zgubisz okno, możesz uruchomić kursor ruchu, aby je przywrócić. Zajmuje kilka sekund, ale osiąga ten sam cel.

 1. naciskać Alt + Tab aby wybrać brakujące okno.
 2. naciskać Alt + Spacja + M aby zmienić kursor myszy na przesuwanie kursora.
 3. Użyj klawiszy w lewo, w prawo, w górę lub w dół na klawiaturze, aby przywrócić widok okna.
 4. naciskać Wchodzić lub kliknij myszą, aby okno mogło przejść po odzyskaniu.

Alt + Tab to skrót klawiaturowy, który pozwala szybko przełączać się między otwartymi aplikacjami i oknami. Jeśli przytrzymasz Alt i dotkniesz przycisku zakładki, wszystkie otwarte materiały pojawią się na liście.

Możesz również użyć klawiszy strzałek, aby odzyskać okno w ten sposób. Będzie to działać tylko wtedy, gdy masz ustawione przyciski paska zadań do wyświetlania na głównym pasku zadań, a także w miejscu, w którym otwarte jest okno.

 1. Ponownie naciśnij Alt + Tab.
 2. Teraz naciśnij Okna klawisz + klawisz strzałek. Może się różnić w jakim kierunku uderzyć, w górę, w dół, w lewo lub w prawo.

Jak wspomniał Sai w komentarzach, oto kolejny skrót klawiaturowy, który może zdziałać cuda.

 1. Ponownie naciśnij Alt + Tab aby wybrać brakujące okno.
 2. Teraz naciśnij Alt + spacja + X odzyskać okno.

W systemie Windows jest wiele skrótów klawiaturowych, miejmy nadzieję, że ten rozwiąże Twój problem. Jak zawsze dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Zmień rozdzielczość ekranu, aby odzyskać okno

Możesz zmienić rozdzielczość ekranu, aby odzyskać okno poza ekranem w systemie Windows 10. Spowoduje to zresetowanie pulpitu i powinno przywrócić brakujące okno z powrotem na główny ekran.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie i wybierz Ustawienia wyświetlania.

 2. Teraz pod Rozdzielczość wyświetlaczawybierz inne ustawienie wstępne niż ustawione.

Pulpit systemu Windows powinien zostać zresetowany do nowej rozdzielczości, a okno powinno pojawić się na pulpicie głównym. Po prostu zresetuj rozdzielczość do pierwotnego ustawienia, gdy masz odpowiednie okno.

Zmień ustawienia wielu wyświetlaczy

Możesz sprawić, by system Windows rozpoznał, że monitor zniknął, aby przywrócić brakujące okno, jeśli wolisz. Tak długo, jak wszystko inne działa w porządku, powinno to zmusić pulpit do zresetowania się na głównym monitorze.

 1. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie i wybierz Ustawienia wyświetlania.

 2. Teraz wybierz Wykryć aby zachęcić system Windows, aby zobaczył, że monitor nie działa.

Jeśli zgubiłeś okno z powodu awarii monitora, powinno to przywrócić wszystko na główny pulpit. Jeśli jest to sterownik graficzny lub inny problem powodujący utratę okna, niekoniecznie zadziała.

Używanie Menedżera zadań do odzyskiwania okna poza ekranem

Ostatnim znanym mi sposobem na odzyskanie okna poza ekranem w systemie Windows 10 jest użycie Menedżera zadań. Możesz zmaksymalizować wszystkie otwarte okna, co powinno przywrócić ostrość aplikacji.

 1. naciskać Ctrl + Alt + Usuń i wybierz Menadżer zadań. Możesz także nacisnąć Ctrl + Shift + Esc otworzyć Menadżer zadań bezpośrednio.
 2. Teraz wyszukaj w zakładce Procesy i wybierz brakujące okno.
 3. Po zlokalizowaniu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyolbrzymiać.

W zależności od brakującego okna może być konieczne wybranie opcji Rozwiń przed wyświetleniem Maksymalizuj. Wydaje się, że zależy to od tego, czy jest to natywna aplikacja systemu Windows, czy coś innego. Jeśli zobaczysz Zwiększać, wybierz to, a następnie wybierz Wyolbrzymiać.

Na wynos

Jak widać, istnieje kilka sposobów na odzyskanie utraconego okna poza ekranem w systemie Windows 10. Jak zapewne już wiesz, najlepiej zacząć od prostych rozwiązań, a następnie przejść do bardziej kłopotliwych sposobów odzyskiwania.

Jak poszło odzyskiwanie utraconego ekranu w systemie Windows 10? Daj nam znać w komentarzach poniżej.