Jak znaleźć ostatnio oglądane tytuły w serwisie Netflix?

Jedyne, co dał nam Netflix, to możliwość oglądania najbardziej losowych filmów i programów telewizyjnych. W jednej chwili możesz oglądać Stół Szefa Kuchni, a następne, stare odcinki Przyjaciół. Jednego dnia oglądasz Stranger Things, a następnego binging na Sons of Anarchy. W większości jest to świetne, ale może utrudnić śledzenie oglądanych programów. Dopóki nie odkryjesz Ostatnio oglądane.

Netflix ma minimalne śledzenie, ale śledzi tylko to, co oglądasz i kiedy. Częścią tego jest ocena, czy treści, które zawiera, są popularne, czy nie, a drugim jest pomoc w znalezieniu losowego filmu w języku obcym, który podobał ci się w zeszłym tygodniu, ale nie pamiętasz jego nazwy. Mówimy tutaj o tej funkcji, zwanej Ostatnio oglądane.

Ostatnio oglądane na Netflix

W zależności od tego, jak korzystasz z Netflix, powinieneś mieć sekcję Obejrzyj ponownie na stronie głównej Netflix, która pokaże Ci, co ostatnio widziałeś. Nie obejmie wszystkiego, ale jeśli próbujesz znaleźć film, który obejrzałeś jakiś czas temu, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie.

Aby wyświetlić ostatnio oglądane treści, wystarczy przewinąć stronę główną Netflix, aż zobaczysz sekcję „Obejrzyj ponownie”. Ale to nie pokaże pełnej historii treści.

W przeciwnym razie istnieje pełny zapis rzeczy, które oglądałeś za kulisami.

  1. Przejdź do Netflix i zaloguj się.
  2. Wybierz ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz „Konto”.

  3. Przewiń w dół i dotknij profilu, który Cię interesuje.

  4. Wybierz opcję „Wyświetlanie aktywności” z poziomu Mojego profilu na dole strony.

Tutaj powinieneś zobaczyć każdy program telewizyjny i film, który oglądałeś na tym koncie na zawsze. Jeśli kiedykolwiek chcesz zobaczyć, jak często korzystasz z Netflix lub czy otrzymujesz pieniądze, to właśnie tutaj to robisz! Zakładając, że chcesz ponownie obejrzeć zawartość, po prostu kliknij tytuł programu lub filmu i naciśnij przycisk odtwarzania.

Wyczyść ostatnio oglądane w serwisie Netflix

Jeśli nie chcesz, aby Twoi współlokatorzy lub inne ważne osoby widzieli, ile oglądałeś Netflixa lub jakieś podejrzane programy, które wolisz zachować w tajemnicy, możesz usunąć ich z listy Ostatnio oglądane. To nie tylko usunie je stąd, ale także z sekcji Obejrzyj ponownie na stronie głównej.

  1. Przejdź do strony Moja aktywność jak powyżej.
  2. Wybierz ikonę zakazu wprowadzania po prawej stronie tytułu, który chcesz wyczyścić.

  3. Powtórz dla wszystkich tytułów, które chcesz ukryć.

Po kliknięciu tej ikony powinien pojawić się komunikat „W ciągu 24 godzin tytuł TITLE nie będzie już wyświetlany w serwisie Netflix jako obejrzany przez Ciebie tytuł i nie będzie już używany do przedstawiania Ci rekomendacji, chyba że go obejrzysz Ponownie.'

Możesz zrobić to samo w aplikacji mobilnej, wybierając Mój profil i Aktywność przeglądania. Wybierz X po prawej stronie dowolnego tytułu, aby usunąć go z listy.

Spowoduje to wyczyszczenie sekcji Ostatnio oglądane, Obejrzyj ponownie i Kontynuuj oglądanie na stronie głównej Netflix.

Usuwanie tytułów z listy ostatnio obserwowanych ma również wpływ na to, jak Netflix pokazuje nowe tytuły do ​​obejrzenia. Tworzy profil rzeczy, które lubisz oglądać i dostosowuje wyświetlane programy do tych, które Twoim zdaniem najbardziej Ci się spodobają.

Zresetuj swój profil Netflix

Jeśli sugestie dotyczące oglądania, które przedstawia Netflix, są zbyt podobne, dzieje się tak dlatego, że spędziłeś ostatnie kilka tygodni oglądając te same rzeczy. Jeśli masz ochotę na zmianę, musisz zresetować preferencje oglądania, aby Netflix nie profilował Cię już i wyświetlał tytuły powiązane z Twoimi poprzednimi gustami.

Jest to również jedna z pierwszych rzeczy, które zrobi para po rozstaniu. Jeśli nie chcesz otrzymywać przypomnienia o poprzednim partnerze za każdym razem, gdy otwierasz Netflix, zresetowanie profilu jest jedną z pierwszych rzeczy, które robisz.

Aby zresetować swój profil, możesz wyczyścić poszczególne wpisy z Mojej aktywności jak powyżej lub zresetować wszystko. Aby zresetować swój profil, przewiń w dół strony Moja aktywność i wybierz Ukryj wszystko. Będziesz musiał potwierdzić swój wybór, ale gdy to zrobisz, Netflix stopniowo wyczyści całą Twoją historię. Zajmie to około 24 godzin, ale po zakończeniu Twoje selekcje Netflix będą teraz całkowicie waniliowe i możesz ponownie zacząć budować swój profil oglądania.

Wyczyszczenie ostatnio oglądanych tytułów w serwisie Netflix jest jak rozpoczęcie od nowa. Jest to reset, który zatrzymuje wyświetlanie przez usługę wszystkich rzeczy, które według Ciebie chcesz oglądać, a zamiast tego zapewnia znacznie szersze spektrum tytułów. Czasami robienie czegoś odświeżającego i zaskakującego, jak bardzo tracisz, gdy Netflix uważa, że ​​wie lepiej!

Często Zadawane Pytania

Netflix oferuje mnóstwo świetnej rozrywki. Jeśli nadal masz, czytaj dalej!

W mojej historii oglądania są programy, których nie oglądałem. Co się dzieje?

Niestety, Netflix jest bezpieczny tylko jako najsilniejsze hasło. Jeśli zauważysz aktywność, która nie pasuje do treści, które oglądałeś, prawdopodobnie ktoś inny również korzysta z Twojego konta. Aktywność, która nie należy do Ciebie, jest pierwszym wskaźnikiem, że ktoś zalogował się na Twoje konto. Dobrą wiadomością jest (w większości przypadków) łatwe rozwiązanie tego problemu.

Najpierw przejdź do strony Konta, jak pokazano powyżej, i dotknij opcji, aby zobaczyć urządzenia do przesyłania strumieniowego. Dzięki temu uzyskasz datę, godzinę i przybliżoną lokalizację wszystkich logowań. Jeśli zobaczysz coś, co nie pasuje do Twojego, wybierz opcję „Wyloguj się ze wszystkich urządzeń”.

Następnie zmień hasło i sprawdź, czy Twój adres e-mail jest poprawny. Dzięki temu osoba, która nie powinna używać Twojego konta Netflix, nie będzie mogła się ponownie zalogować.

Na koniec usuń ich historię oglądania, jak pokazano powyżej. Chociaż historia oglądania sama w sobie nie jest problemem bezpieczeństwa, może zepsuć zalecenia i algorytmy Netflix. Usuwając tę ​​zawartość, możesz nadal otrzymywać polecane programy, które pasują do Twoich zainteresowań.

Czy mogę jednocześnie usunąć całą moją aktywność związaną z oglądaniem?

Absolutnie! Jeśli chcesz pozbyć się całej historii, przewiń do dołu strony Aktywność dla każdego profilu i dotknij opcji „Ukryj wszystko”. Twoja historia oglądania natychmiast zniknie.

Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, kiedy obejrzano treść?

Netflix poda datę uzyskania dostępu do treści, ale nie poda znacznika czasu. Niestety, jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko ogląda Netflix późno w nocy lub w godzinach szkolnych, nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno. Najlepszym sposobem na monitorowanie czyjejś aktywności w serwisie Netflix jest użycie urządzenia, na którym będą przesyłać strumieniowo. Jeśli jest to urządzenie z systemem iOS lub Android, możesz ustawić limity aplikacji.

Kontrola rodzicielska Netflix pozwala tylko kontrolować ocenę dojrzałości, ale nie czas, w którym można uzyskać do niej dostęp.