Jak korzystać z Facebook Messenger bez aplikacji

Chociaż platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram i Twitter, prawdopodobnie widzą obecnie znacznie więcej rzeczywistej aktywności użytkowników, nie można zaprzeczyć, że dla milionów użytkowników Facebook nadal jest głównym środkiem komunikacji.

Być może udostępnianie zdjęć ma więcej sensu w przypadku czegoś takiego jak Insta lub Snapchat, ale jeśli chodzi o możliwości przesyłania wiadomości, Facebook nadal króluje. To znaczy, oczywiście, dopóki nie przyjrzysz się, jak traktuje użytkowników mobilnych w przeciwieństwie do użytkowników komputerów PC.

Oczywiste obejście

Najłatwiejszym i najczęstszym obejściem jest skorzystanie z komputerowej wersji Facebooka. Teraz możesz to zrobić, odkładając smartfon na bok i logując się na swoje konto na Facebooku z laptopa lub komputera osobistego.

Facebook

Ale jeśli nie jest to możliwe, możesz również użyć smartfona, aby uzyskać dostęp do przeglądarki Facebook z urządzenia mobilnego. Jest jednak jeden problem. Witryna nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Interfejs będzie trudny w nawigacji, a responsywność strony nie będzie idealna.

Oto jak możesz to zrobić:

 1. Usuń aplikację Facebook Messenger z urządzenia mobilnego.

 2. Otwórz swoją przeglądarkę internetową.

 3. Wejdź na facebook.com/home.php.

 4. Wpisz swoje dane uwierzytelniające i zaloguj się.

Inną metodą, którą możesz wypróbować, jeśli ta nie działa, jest:

 1. Otwórz przeglądarkę mobilną.

 2. Wejdź na facebook.com i nie loguj się.

 3. Otwórz menu kontekstowe, jeśli Twoja przeglądarka ma tę funkcję.

 4. Znajdź pole wyboru obok opcji Witryna komputerowa.

 5. Sprawdź pudełko.

 6. Wpisz swoje dane uwierzytelniające i zaloguj się.

 7. Korzystaj z platformy tak, jak z komputera stacjonarnego lub laptopa.

Mogą występować niewielkie różnice między różnymi przeglądarkami mobilnymi. Możliwe jest również, że Facebook nieustannie próbuje ograniczyć dostęp użytkowników do wiadomości i innych ważnych funkcji interaktywnych i komunikacyjnych każdemu, kto próbuje uzyskać dostęp do głównej wersji witryny z urządzenia mobilnego, zamiast korzystać z aplikacji komunikatora.

O czym należy pamiętać

Jeśli po prostu wpiszesz facebook.com w przeglądarce i spróbujesz uzyskać dostęp do swojego konta na Facebooku w ten sposób, zostaniesz automatycznie przekierowany do mobilnej wersji strony. Wersja mobilna jest bardziej przyjazna dla użytkownika, ale nie pozwala na korzystanie z komunikatora. Zmusi Cię to do ponownego pobrania aplikacji komunikatora.

Gdy korzystasz z wersji komputerowej lub pełnej wersji Facebooka w przeglądarce mobilnej, możesz nie być w stanie wysyłać ani odbierać połączeń wideo. To doświadczenie jest podobne do wersji aplikacji Messenger Lite na Facebooku.

Powinieneś również wiedzieć, że nie wszystkie przeglądarki mobilne mogą umożliwiać pełne wykorzystanie wersji Facebooka na komputery stacjonarne. Aby uzyskać lepsze wyniki, spróbuj użyć przeglądarki Chrome lub Opera.

Czy strony z zakładkami nadal działają?

Innym obejściem, na które zwrócili się niektórzy użytkownicy, było dodanie zakładki do następującej strony:

 1. //www.Facebook.com/wiadomości

Niestety była to krótkoterminowa poprawka, która nie działała dla wszystkich. Aby to zrobić, użytkownicy musieliby użyć przeglądarki Facebooka, przejść do sekcji wiadomości i dodać zakładkę do strony wiadomości.

W ten sposób mogliby szybko uzyskać dostęp do najnowszych wiadomości bez zainstalowanej aplikacji. Wydaje się jednak, że ta metoda straciła na użyteczności, ponieważ Facebook coraz bardziej naciskał na swoich użytkowników.

Powody, dla których warto korzystać z aplikacji Messenger do sprawdzania wiadomości na Facebooku

Istnieją dwa powody, dla których wielu użytkowników Facebooka jest niezadowolonych z tej zasady, która nie pozwala użytkownikom mobilnym na sprawdzanie wiadomości bez zainstalowanej aplikacji komunikatora.

komunikator facebookowy

Głównym powodem jest to, że aplikacja komunikatora, nawet wersja Lite, to świnie zasobów. A ponieważ nie wszyscy korzystają ze smartfonów najnowszej generacji, zainstalowanie jednego z nich na smartfonie może utrudnić korzystanie z innych aplikacji i funkcji.

Innym powodem są obawy o prywatność. Jak na popularne standardy, osiągnięcia Facebooka w tej dziedzinie są wręcz fatalne. Niezależnie od tego, czy śledzi wszystko, co robisz, czy też nasłuchuje, czy nie, wciąż pozostaje niepodważalny fakt, że po zainstalowaniu aplikacja Facebook Messenger będzie zawsze dostępna online, działająca w tle, dopóki nie wyłączysz telefonu.

W związku z tym, niezależnie od tego, czy ze względu na ochronę prywatności, czy też ze względu na mniej kosztowną metodę sprawdzania wiadomości, użytkownicy mobilni Facebooka mają pełne prawo żądać korzystania z tych samych korzyści, co wszyscy inni użytkownicy Facebooka na komputerach stacjonarnych, korzystając z przeglądarki w wersji platformy.

Zagłębiłeś się, czy nadal próbujesz ominąć posłańca?

Niestety, jak widać, nie ma tak wielu możliwości robienia tego, co chcesz na Facebooku, o ile korzystasz z jego usług ze smartfona lub tabletu. To powiedziawszy, na razie dostęp do wersji na komputery nadal działa, mimo że wiąże się z niechlujnym przeglądaniem.

Biorąc pod uwagę okoliczności, co robisz, aby sprawdzić swoje wiadomości na Facebooku? Czy od czasu do czasu instalujesz na telefonie aplikację Facebook Messenger, aby zbiorczo sprawdzać wiadomości? Czy zachowujesz zakładkę do pełnej wersji strony na komputer w swojej przeglądarce? A może znalazłeś aplikację innej firmy, która robi coś, o czym jeszcze nie wiemy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.