Jak sprawić, by Twoje echo automatycznie odczytywało wiadomości tekstowe?

Dodając Echo Auto do swojej oferty, Amazon rozszerza funkcjonalność Echo i Alexa na Twój samochód. Gadżet jest responsywny, prosty w obsłudze i zawiera ponad 50 000 umiejętności, które mogą być przydatne w Twoim samochodzie.

Jak sprawić, by Twoje echo automatycznie odczytywało wiadomości tekstowe?

Jeśli chodzi o czytanie wiadomości tekstowych, ta funkcja nie jest nowa i jest dostępna w aplikacji Android Alexa od 2018 roku. Dość łatwo jest dyktować wiadomości do Echo Auto i poprosić go o przeczytanie tekstów dla Ciebie. W tym opisie dowiesz się, jak to zrobić, i znajduje się szybki przegląd, jak to wszystko skonfigurować.

Zanim zaczniesz

Aby odczyty wiadomości działały, musisz najpierw skonfigurować Echo Auto. Oto krótkie podsumowanie wszystkich niezbędnych kroków.

Krok 1

Musisz upewnić się, że na smartfonie działa najnowsza wersja aplikacji Alexa. Przejdź do Sklepu Play, sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj aktualizację, jeśli jest dostępna.

Ważna uwaga: Ten i wszystkie poniższe kroki dotyczą użytkowników Androida, polecenia głosowe wiadomości tekstowych nadal nie są dostępne dla użytkowników iPhone'a.

Krok 2

Podłącz Echo Auto do samochodu za pomocą dostarczonego kabla micro USB i zasilacza pojazdu lub portu USB.

pobierz Echo Auto, aby czytać wiadomości tekstowe

Następnie musisz aktywować Bluetooth w swoim smartfonie i samochodowym zestawie stereo. Niektóre zestawy stereo mają dodatkowy port, który działa tak samo, jeśli nie ma Bluetooth. Do wykonania połączenia należy jednak użyć kabla pomocniczego.

Krok 3

Wróć do smartfona, uruchom aplikację Alexa i wybierz ikonę Urządzenia w prawym dolnym rogu ekranu.

Automatyczne echo

Kliknij ikonę Plus w prawym górnym rogu ekranu, wybierz Dodaj urządzenie i wybierz Echo Auto z listy urządzeń. Od tego momentu postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora na ekranie, aby zakończyć konfigurację.

Notatka: Spodziewaj się, że zostaniesz poproszony o zezwolenie Echo Auto na dostęp do mikrofonu, samochodowego zestawu stereo i smartfona. Może to zależeć od modelu smartfona z systemem Android i samochodowego zestawu stereo.

Włączanie wiadomości tekstowych w aplikacji Alexa

Ponieważ Echo Auto łączy się z aplikacją Alexa, musisz włączyć wiadomości tekstowe w samej aplikacji. W większości przypadków nie jest to domyślnie włączone ze względów prywatności i bezpieczeństwa. W każdym razie to właśnie musisz zrobić.

Krok 1

Otwórz kartę Konwersacje w aplikacji, a pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że aplikacja jest aktualna.

Notatka: Jest to opcjonalne i dzieje się tylko wtedy, gdy ostatnio zaktualizowałeś funkcje.

poproś Alexę o wysłanie SMS-a

Krok 2

Wybierz „Przejdź do mojego profilu” i dotknij przycisku obok „Wyślij SMS”, aby włączyć polecenia głosowe wiadomości tekstowych. Naciśnij OK w oknie potwierdzenia, aby nadać aplikacji niezbędne uprawnienia i potwierdź, dotykając "Zezwól".

zezwól Amazon Alexa na wysyłanie i przeglądanie wiadomości SMS

Powinieneś teraz móc używać poleceń głosowych, aby nakazać Echo Auto wysyłanie i czytanie wiadomości tekstowych.

Polecenia głosowe do czytania wiadomości tekstowych w Echo Auto

Gdy wszystko jest już skonfigurowane i gotowe, czytanie lub wysyłanie wiadomości tekstowych za pomocą poleceń głosowych jest całkiem proste.

Aby wiadomości zostały przeczytane, wydaj polecenie „Przygotuj moje wiadomości tekstowe”. Komenda. Możesz powiedzieć Echo Auto, aby przeczytał ostatnią otrzymaną wiadomość lub poinstruować urządzenie, aby odczytało wiadomości od określonego kontaktu. Polecenia to: „Alexa, przeczytaj ostatnią wiadomość tekstową”. i „Alexa, czytaj wiadomości tekstowe od [nazwa kontaktu]”.

Czym różni się ta funkcja od innych poleceń wiadomości

Podobnie jak w przypadku połączeń głosowych Alexa, ta funkcja wysyła wiadomości tekstowe na większość numerów w USA. Nie możesz jednak wysłać SMS-a do pogotowia (911).

Nie ma opcji wysyłania wiadomości grupowych, ale powinieneś mieć możliwość przeczytania wiadomości grupowej. Wiadomości MMS również nie są obsługiwane, ale możesz korzystać z innych usług lub umiejętności Alexa, aby wysyłać wiadomości interaktywne.

Co ważniejsze, różni się to od opcji przesyłania wiadomości na poprzednich urządzeniach Alexa / Echo, ponieważ nie obejmuje ani nie obsługuje wiadomości Echo to Echo. Innymi słowy, nie możesz wysłać innego Echo Auto, ale raczej numer kontaktu.

Będąc usługą mowy na tekst (i odwrotnie), nie obejmuje to wysyłania wiadomości głosowych.

Echo Auto – przydatne funkcje

Oprócz wysyłania wiadomości i wywoływania poleceń, Echo Auto oferuje szereg innych funkcji, które mogą pomóc Ci skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Masz możliwość odtwarzania muzyki, podcastów i audiobooków. Obsługiwane usługi obejmują między innymi Spotify, Amazon Music, wiadomości NPR, Sirius XM, Audible i inne.

Możesz także tworzyć listy zakupów lub dodawać elementy do istniejących. Polecenia głosowe Echo Auto umożliwiają sprawdzanie i dodawanie przypomnień oraz zarządzanie terminami.

Wskazówki są obsługiwane przez Waze, Mapy Google i Mapy Apple i łatwo jest zlokalizować i przypiąć miejsce docelowe, na przykład restaurację. Co więcej, gadżet daje możliwość ustawienia procedur opartych na lokalizacji.

Alexa, przeczytaj wiadomości tekstowe TJ

Niektórzy mogą kwestionować rentowność Echo Auto, ponieważ ma ona wiele funkcji, które już istnieją na smartfonach lub są wbudowane w pojazd. Największym problemem w tej chwili jest jednak brak wsparcia dla iPhone'a. Biorąc to pod uwagę, Echo Auto nadal jest jednym z najtańszych i najbardziej wszechstronnych gadżetów wspomagających kierowcę, jakie można uzyskać.

Czy rozważyłbyś możliwość odczytania wiadomości tekstowych poza samochodem? Jakie umiejętności Echo Auto uważasz za najbardziej przydatne? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.