Jak wyłączyć tryb Nie przeszkadzać na iPhonie

Nie chcesz przeszkadzać podczas ważnego spotkania lub romantycznej nocy na mieście? Po prostu włącz tryb Nie przeszkadzać, a tymczasowo wyłączysz się z połączeń, SMS-ów, e-maili i powiadomień.

Jak wyłączyć tryb Nie przeszkadzać na iPhonie

Ale nie zapomnij wyłączyć trybu po zakończeniu ważnego wydarzenia. Na szczęście możesz także ustawić iPhone'a, aby automatycznie wyłączał / włączał tryb Nie przeszkadzać.

Poniższe sekcje zawierają wszystkie metody, których można użyć do wyłączenia tej funkcji. Zawarliśmy również inny tryb cichy, który może Ci się przydać.

Wyłączanie trybu Nie przeszkadzać

Istnieją trzy sposoby zmiany ustawień Nie przeszkadzać. Przejdź do Centrum sterowania z ekranu głównego, uzyskaj dostęp do trybu i wyłącz go za pomocą Ustawień lub skonfiguruj harmonogram Nie przeszkadzać.

Oto prosty przewodnik dla każdej metody.

Centrum sterowania

Ta metoda może być najłatwiejsza. Odblokuj iPhone'a i przesuń palcem w dół, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania (jeśli masz starszego iPhone'a, przesuń palcem w górę). Następnie dotknij ikony półksiężyca, aby wyłączyć tryb Nie przeszkadzać i gotowe.

jak wyłączyć nie przeszkadzać na iPhonie – zrzut ekranu 1

Gdy tryb jest włączony, sierp księżyca zmienia kolor na fioletowy, a ikona staje się szara. Po wyłączeniu księżyc staje się biały, a ikona staje się ciemna.

Zgrabna sztuczka

Możesz skorzystać z pojemnościowego dotyku i nacisnąć ikonę, aby wyświetlić więcej opcji. Z tego miejsca możesz szybko uzyskać dostęp do harmonogramu Nie przeszkadzać. Wyskakujące okienko umożliwia również włączenie trybu Nie przeszkadzać na godzinę lub pozostawienie go do następnego dnia. Jeśli wolisz, możesz ustawić, aby pozostawał włączony do momentu opuszczenia bieżącej lokalizacji lub do zakończenia wydarzenia.

iphone jak wyłączyć nie przeszkadzać

Ustawienia

Aby wyłączyć tryb Nie przeszkadzać w Ustawieniach, oto wszystko, co musisz zrobić. Kliknij ikonę Ustawienia na ekranie głównym, wybierz Nie przeszkadzać i wyłącz opcję.

wyłącz iphone'a nie przeszkadzać

Ale możesz tutaj zautomatyzować i dostosować tryb Nie przeszkadzać do swoich preferencji.

Planowanie i inne opcje

Naciśnij przycisk obok Zaplanowane, aby go włączyć, i dotknij sekcji "Od i do", aby wybrać żądany przedział czasowy. Domyślnie ramy czasowe są ustawione między 22:00 a 7:00. Możesz także przełączyć opcję Pora snu, aby automatycznie włączać i wyłączać tryb Nie przeszkadzać.

nie przeszkadzać na iPhonie wyłączony

Po włączeniu opcji Pora snu ekran blokady zostaje przyciemniony, połączenia są wyciszane, a powiadomienia pojawiają się tylko w centrum powiadomień. Po upływie zaplanowanego czasu wszystkie ustawienia automatycznie wracają do normy.

Oprócz planowania możesz także wybrać różne ustawienia trybu Ciszy i Trybu jazdy. Na przykład, jeśli ustawisz tryb wyciszenia na Zawsze, połączenia przychodzące zostaną wyciszone, gdy telefon jest zablokowany i odblokowany. Możesz zezwolić na połączenia z listy Ulubionych lub jeśli ktoś dzwoni do Ciebie wielokrotnie w ciągu 3 minut.

Tryb Nie przeszkadzać może być uruchamiany automatycznie po podłączeniu do samochodowego Bluetooth, a także dostępna jest opcja ręczna. Dodatkowo możesz skonfigurować niestandardową automatyczną wiadomość tekstową, aby odpowiedzieć swoim kontaktom, gdy ten tryb jest włączony.

Wskazówka dla profesjonalistów: Możesz włączyć tryb Nie przeszkadzać w aplikacji Zegar. Uruchom aplikację, wybierz Pora snu i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora konfiguracji. Ta czynność włącza i wyłącza tryb Nie przeszkadzać zgodnie z ustawieniami alarmu/uśpienia.

iPhone wyłączony, nie przeszkadzać

Dodatkowa opcja na wyciągnięcie ręki

Od iOS 11 i nowszych możesz dodać tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy do swojego centrum sterowania. Wybierz następującą ścieżkę, aby dodać ikonę:

Ustawienia > Centrum sterowania > Dostosuj elementy sterujące > Więcej elementów sterujących > Nie przeszkadzać podczas jazdy

Teraz możesz znaleźć ikonę samochodu w Centrum sterowania i dotknąć jej, aby włączyć/wyłączyć tryb.

Tryb samolotowy

Jeśli chcesz całkowicie zejść z siatki, najlepszym rozwiązaniem jest tryb samolotowy. Tymczasowo wyłącza Bluetooth, Wi-Fi i sieć komórkową. Podobnie jak w przypadku trybu Nie przeszkadzać, możesz go łatwo włączyć / wyłączyć za pomocą Centrum sterowania.

Wystarczy dotknąć ikony samolotu, aby ją włączyć lub wyłączyć. Po włączeniu ikona zmienia kolor na pomarańczowy i natychmiast wyłącza sieć komórkową i Bluetooth. Możesz zrobić to samo w Ustawieniach lub na iWatch. Jednak nie ma automatycznych ustawień dla tego trybu.

Wracaj do siatki

Zawsze jesteś o krok od wyłączenia trybu Nie przeszkadzać na swoim iPhonie. Ale dlaczego nie wykorzystać wszystkich automatycznych opcji, które są do Twojej dyspozycji? Pomoże Ci to utrzymać regularny harmonogram snu. Nie zapomnij włączyć trybu Nie przeszkadzać podczas jazdy, dzięki czemu Twój czas na drodze będzie bezpieczniejszy.