Jaka jest różnica między blokowaniem Twittera a wyciszeniem?

Jak każda inna masowo używana witryna mediów społecznościowych, Twitter ma wielu irytujących i niegrzecznych użytkowników. Niektórzy ludzie są po prostu ignorantami, podczas gdy inni celowo trollują lub nękają kogoś. Nikt nie powinien znosić takiego zachowania w prawdziwym życiu ani w Internecie.

Jaka jest różnica między blokowaniem Twittera a wyciszeniem?

Na szczęście Twitter daje ci kilka narzędzi do obrony przed takimi nieznośnymi ludźmi. Możesz je wyciszyć, aby odfiltrować ich tweety z kanału, lub zablokować je, aby całkowicie się ich pozbyć. W tym artykule omówimy zalety i wady obu opcji, wyjaśnimy, jak je wywoływać, i zbadamy, co dokładnie dzieje się po wykonaniu tych działań.

Blokowanie na Twitterze

Blokowanie osób na Twitterze działa podobnie do blokowania w innych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook. Gdy kogoś zablokujesz, nie będzie on mógł zobaczyć ani retweetować twoich tweetów, wysyłać ci tweetów, a nawet wysyłać ci wiadomości.

Gdy wejdą na Twój profil, zobaczą notatkę informującą, że zablokowano im możliwość śledzenia Twojego konta. Niestety oznacza to, że od razu będą wiedzieć, że ich zablokowałeś. Nawet jeśli Twitter nie wysyła powiadomień o zablokowaniu do swoich użytkowników, łatwe wyszukiwanie konta da im znać.

Po zablokowaniu kogoś na Twitterze automatycznie przestaniesz go obserwować i zostanie usunięty z listy obserwujących.

Jak zablokować kogoś na Twitterze

Wykonaj te proste kroki, aby zablokować każdego na Twitterze:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Twitterze.

 2. Odwiedź profil osoby, która wkrótce zostanie zablokowana.

 3. Kliknij ikonę z trzema kropkami.

 4. Otrzymasz rozwijane menu, z którego powinieneś wybrać Blok.

 5. Potwierdź, że chcesz je zablokować.

Jak cofnąć blokadę na Twitterze

Może przypadkowo zablokowałeś przyjaciela lub zmieniłeś zdanie na temat blokowania kogoś. Możesz łatwo kogoś odblokować, wykonując następujące czynności:

 1. Zaloguj się do Twittera.
 2. Przejdź do ekranu Ustawienia, a następnie wybierz Ustawienia i prywatność.
 3. Wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 4. Wybierz Bezpieczeństwo, a następnie Zablokowane konta.
 5. Zobaczysz listę wszystkich zablokowanych kont.
 6. Kliknij Zablokowane obok ich nazwy.
 7. Pamiętaj, że blokowanie automatycznie przestaje obserwować konto, więc będziesz musiał ponownie je śledzić, co może sprawić, że będzie niezręcznie.

Wyciszanie na Twitterze

Mówiąc najprościej, wyciszanie kogoś na Twitterze jest bardziej uprzejmą wersją blokowania go. Podobnie jak w przypadku blokowania, nie zostaną powiadomieni, że to zrobiłeś. Wyczyścisz swój kanał z ich tweetów i retweetów, a oni nadal będą widzieć twoje tweety i tweety. Będą również mogli Cię śledzić i wysyłać Ci bezpośrednie wiadomości.

Zasadniczo blokujesz je potajemnie, a oni są tego nieświadomi. To niesamowite, prawda? Jedynym sposobem, w jaki mogą dowiedzieć się, że ich wyciszyłeś, jest wielokrotne wysyłanie Ci wiadomości. Nie widząc odpowiedzi, zobaczą, co się dzieje.

Czasami chcesz zablokować kogoś w mediach społecznościowych, nawet jeśli jest to Twój przyjaciel. Ich tweety mogą być denerwujące lub przesadne, albo po prostu nie wiedzą, jak zachowywać się w Internecie. W takim przypadku możesz ich wyciszyć bez poczucia winy.

Jak wyciszyć użytkownika na Twitterze

Oto jak wyciszyć kogoś na Twitterze:

 1. Zaloguj się na swoje konto.

 2. Odwiedź profil pechowca.

 3. Otwórz menu rozwijane (trzy kropki).

 4. Wybierz Wycisz.

 5. Potwierdź, że chcesz je wyciszyć.

Jeśli chcesz wyłączyć wyciszenie, wykonaj te same czynności i zamiast wyciszenia wybierz opcję Wyłącz wyciszenie.

Główne różnice między blokowaniem Twittera a wyciszeniem

Aby szybko podsumować główne różnice, pomyśl o bloku jako o absolutnym, a wyciszenie jako o częściowym rozwiązaniu. Zablokowany użytkownik nigdy nie zobaczy Twojego profilu, chyba że się wyloguje i użyje innego konta. Wyciszony użytkownik widzi wszystko, co tweetujesz lub tweetujesz.

Z drugiej strony nie widzisz ich postów w swoim kanale. Nadal mogą wysyłać do Ciebie wiadomości, przesyłać dalej, dodawać ulubione i cytować Twoje tweety. Nie możesz tego zrobić ze swojego profilu, ale jeśli odwiedzasz ich, możesz to zrobić z tego miejsca.

Jeśli chodzi o powiadomienia, sprawa jest prosta. Nie otrzymujesz powiadomień od zablokowanych użytkowników, ale możesz otrzymać niektóre od wyciszonych użytkowników. Tylko w przypadku, gdy obserwujesz wyciszony profil, zostaniesz powiadomiony o jego aktywności.

Czy mam wyciszyć, czy zablokować?

Teraz, gdy znasz już kluczowe różnice, od Ciebie zależy, jakie działania chcesz podjąć. Pamiętaj, że blokowanie ludzi, choć bardziej satysfakcjonujące, jest też bardziej widoczne i łatwiejsze do rozszyfrowania.

Jeśli chcesz kogoś zbanować w cieniu, po prostu go wycisz. Pozbędziesz się ich i skupisz się na ciekawszych tweetach, nawet nie podejrzewając ich.