Recenzja obudowy HP Compaq dc7800 Small Form Factor

551 £ Cena podczas recenzji

HP ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o komputery biznesowe. Dobrze zbudowane, sprytnie zaprojektowane systemy w przystępnych cenach, takie jak dc7700 (identyfikator sieci: 104794), wykonują trudne zadanie uszczęśliwiania użytkowników, administratorów IT i księgowych. Seria dc7800 zastępuje model dc7700 i, jak poprzednio, dzieli komputery stacjonarne na trzy jednostki: SFF (Small Form Factor), Ultra Slim i większą jednostkę o rozmiarze biurka.

Recenzja obudowy HP Compaq dc7800 Small Form Factor

Każdy komputer z serii dc7800, z wyjątkiem tych z procesorami Celeron, jest zgodny z platformą Intel vPro. To miecz obosieczny: podczas gdy administratorzy systemów docenią zdalny dostęp, diagnostykę i rozwiązywanie problemów, na które pozwala vPro, wymagania systemowe dla logo – Core 2 Duo, chipset Intel Q35 i Intel Gigabit Ethernet – są odzwierciedlone w cenie .

Dobrym przykładem jest dc7800 SFF. W naszych testach porównawczych aplikacji uzyskał wynik 1,21, dzięki uprzejmości 1 GB pamięci RAM i 2,66 GHz E6750. To dobry wynik, który sprawia, że ​​ta konfiguracja (kod części GV965ET) nadaje się do intensywnych zastosowań, takich jak obsługa mediów. Ale jest to nieuzasadniona moc, jeśli potrzebujesz tylko systemu do wystukiwania wiadomości e-mail i delikatnego przeglądania stron internetowych.

Dzięki wymiarom 340 x 390 x 105 mm (WDH) idealnie nadaje się do schowania pod biurkiem. Ale w przeciwieństwie do Ultra Slim jest zbudowany w całości z komponentów wielkości komputera stacjonarnego. Jest to wyraźna korzyść, jeśli chodzi o wymianę części, ponieważ komponenty do komputerów stacjonarnych są łatwiejsze w obsłudze i tańsze niż ich odpowiedniki w laptopach.

Na przykład dysk twardy to standardowy model 3,5 cala. Pojemność 160 GB jest praktyczna dla systemu Vista i obszernej biblioteki aplikacji, a także zdrowej muzyki po godzinach. Trzy opcje dysków twardych wahają się od 60 GB do 250 GB.

Podobna elastyczność jest w przypadku podstawowych komponentów. Podczas gdy model, który przyjrzeliśmy się, jest wyposażony w procesor Core 2 Duo, osoby o skromniejszych wymaganiach dotyczących wydajności będą zadowolone z najmocniejszej wersji Celeron 420. Ale wszystkie systemy dostępne „od ręki” mają procesory Core 2 Duo – w przypadku wszystkiego innego musisz zadzwonić do HP.

Całość mieści się w dobrze zaprojektowanej obudowie. Naciśnij jednocześnie dwa przyciski po przeciwnych stronach obudowy, a pokrywa odskoczy, chociaż z tyłu znajduje się zaczep na kłódkę, aby zapobiec nielegalnemu dostępowi. Wszystko jest starannie poukładane, a wymiana większości komponentów zajmuje zaledwie pięć minut. Nie jest to całkowicie beznarzędziowe, ale nawet stosunkowo zaawansowane zadania, takie jak instalacja karty PCI lub wymiana dysku twardego, nie wymagają śrubokręta.

Istnieje nawet pewien potencjał modernizacji, z wolnym gniazdem PCI, a także wolnym gniazdem 16x PCI Express do późniejszego dodania karty o połowie wysokości oraz parą gniazd PCI Express 1x. Dwa z czterech gniazd DIMM są również zapasowe, a nawet dostępna jest wolna wnęka na napęd 3,5 cala. Zapasowy port SATA na płycie głównej pozwala na podłączenie kolejnego dysku twardego, chociaż gniazdo ma zdejmowaną płytę czołową, dzięki czemu można zamiast tego zainstalować stację dyskietek. Nie ma żadnych zapasowych złączy USB, a jedyne złącze na płycie jest podłączone do modułu ReadyBoost o pojemności 1 GB, raczej niezgrabnie przymocowanego do wnętrza obudowy za pomocą rzepów.

Na froncie administratora systemu znajduje się ultrakonfigurowalny BIOS. Jest szybka i łatwa w nawigacji, z wieloma opcjami kontroli, kto może robić co z systemem. Osoby obawiające się o bezpieczeństwo mogą zablokować niektóre lub wszystkie porty USB, ponieważ dostarczona klawiatura i mysz to modele PS/2. Z drugiej strony osoby, które mają problemy z ochroną środowiska, mogą określić czas uruchomienia systemu, dzięki czemu można go uruchomić rano, pięć minut przed przybyciem personelu.