Jak wyburzyć ściany w rdzy

Rust to wieloosobowa gra wideo, w której chodzi o przetrwanie. Jednak w przeciwieństwie do większości gier wideo survivalowych, zagrożeniami w Rust nie są zombie ani potwory. Zamiast tego gracze muszą uważać na takie rzeczy, jak zwierzęta, inni gracze. Głód, zdrowie, pragnienie, zimno i inne warunki naturalne również mogą mieć wpływ na zdolność gracza do przetrwania.

Jak wyburzyć ściany w rdzy

Kiedy temperatura twojego ciała w Rdza spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza, pojawia się efekt „Zbyt Zimno”. W tym momencie musisz ścigać się z czasem, ponieważ twój awatar zaczyna otrzymywać obrażenia. Budowanie schronienia jest oczywiste w Rust. Mocny zestaw ścian pomaga chronić przed czynnikami środowiskowymi, a także wrogami.

Niszczenie murów nie jest jednak tak proste, jak się wydaje.

Dowiedz się, jak burzyć różne rodzaje ścian i zwiększać przetrwanie w grze.

Jak wyburzyć ściany w rdzy

Rust ma specyficzną mechanikę, która pozwala naprawić błędy konstrukcyjne w określonym czasie. Po umieszczeniu ściany masz 10 minut na jej usunięcie. To świetna mechanika, która pomaga graczowi uniknąć wielu kłopotów z powodu błędu w ustawieniu.

Jednak w tej grze kładzie się nacisk na realizm, a możliwość magicznego usuwania ścian i przesuwania ich jest nieco nierealna. Tak więc, po postawieniu ściany i upłynięciu kilku minut, pozostanie tam. Jest tylko kilka opcji, które mogą ci pomóc.

Jak wyburzyć rdzawe ściany młotkiem?

Jeśli spodziewasz się, że będziesz uderzać w ścianę młotkiem, aby ją zburzyć, rozczarujesz się. W tym przypadku jesteś modernizacja ścianę, aby ją usunąć. Używając młotka, ulepsz kamienną ścianę w ścianę z blachy. Następnie wyjmij z szafki wszystkie materiały blaszane, aby uniknąć automatycznej naprawy.

Niestety, nie można też po prostu usunąć ścian z blachy. Będziesz musiał poczekać, aż się rozpadnie. Może to jednak trochę potrwać, ponieważ blacha potrzebuje około ośmiu godzin, aby całkowicie rozpaść się w nicość. Modernizacja ściany za pomocą młotka nie jest najszybszą metodą wyburzenia ściany, ale jest stosunkowo czysta.

Pamiętaj jednak, że będziesz chciał być online w momencie rozpadu ściany z blachy. W przeciwnym razie twój dom pozostanie otwarty dla każdego, kto go splądruje.

Jak usunąć ściany w rdzy

Jak wspomniano wcześniej, po umieszczeniu ściany masz trochę czasu na jej usunięcie. Mówiąc dokładniej, masz na to 10 minut po odłożeniu przedmiotu. Ale nie chodzi tylko o wybranie „Usuń”. Podczas 10-minutowego okresu układania możesz również przesunąć ścianę, aby umieścić ją w lepszej pozycji. Po zakończeniu okresu ściana staje się nieruchoma, a to, co ustawiłeś, zachowujesz.

​​Jak wyburzyć własne ściany w rdzy

Najprostszy sposób na zburzyć Twoje ściany w Rust to użycie metody C4. Zgadza się; możesz użyć materiału wybuchowego C4, aby usunąć całą ścianę. Stworzenie elementu C4 jest drogie i zajmuje dużo czasu. Ale to jedyny rozsądny sposób na usunięcie niektórych trwale umieszczonych ścian.

Jeśli chcesz przejść do trybu rozbiórki, potrzebny ci przedmiot to „Czasowy ładunek wybuchowy”. Ładunki te mogą zostać przyczepione do obiektu, który chcesz zniszczyć. Aby stworzyć Timed Explosive Charge, będziesz potrzebować całej masy zasobów. Oto trzy niezbędne elementy:

 • 20 materiałów wybuchowych

 • 5 Tkanina

 • 5 śmieci technicznych

Chociaż może to nie wydawać się dużo, wspomniane trzy składniki są nieco trudne do przygotowania. Oto wszystkie surowy materiały, których będziesz potrzebować do wykonania tych komponentów:

 • 3000 Węgla drzewnego – używanego do wytwarzania prochu strzelniczego, prowadzącego dalej do materiałów wybuchowych

 • 2200 siarki – za wytworzenie prochu strzelniczego, co prowadzi do materiałów wybuchowych

 • 200 fragmentów metalu – na materiały wybuchowe
 • 60 Paliwo niskiej jakości – do wytwarzania materiałów wybuchowych

 • 5 Tkanina – na czasowy ładunek wybuchowy

 • 2 śmieci techniczne – za czasowy ładunek wybuchowy

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, będziesz potrzebować około 2500 drewna jako paliwa do wytopu rudy. Tworzenie C4 też jest dość trudne. A po tym wszystkim możesz zniszczyć tylko jedną ścianę za pomocą Timed Explosive Charge. Najlepszym sposobem na zajęcie się rzeczami jest staranne zbudowanie domu z Rust.

Jak wyburzyć drewniane ściany w rdzy?

Drewniane ściany w Rust są celowo słabe w środku. Chcesz być po słabej stronie ściany, więc poszukaj strony, która jest płaska i jasnobrązowa. Jeśli widzisz ciemniejszy brązowy odcień kory drzewa, jesteś po mocnej stronie ściany i nie opadnie ona w najbliższym czasie.

Oto kilka mnożników obrażeń dla słabej strony muru. Innymi słowy, ile „uderzeń” potrzeba, aby zniszczyć drewnianą ścianę.

 • 1x z materiałami wybuchowymi
 • 1,2x z wybuchowymi pociskami/pociskami zapalającymi
 • 2x z Śrutem, Ślimaczkami i Kulami
 • 10x z bronią do walki wręcz i narzędziami

Oczywistym minusem drewnianej konstrukcji jest to, że inni gracze również mogą dość łatwo niszczyć ściany. Może to wymagać więcej walki w porównaniu ze słabą stroną, ale nadal jest to wykonalne.

Jak wyburzyć metalowe ściany w rdzy?

W Rust Legacy metalowe ściany były kiedyś świetną opcją konstrukcyjną. Były bardzo odporne i wymagały użycia czterech materiałów wybuchowych do zniszczenia. Niestety Legacy nie jest już dostępne dla graczy, więc teraz muszą zmagać się z metalowymi ścianami, które z czasem ulegają zniszczeniu. Jedyne, czego potrzebujesz, aby wyburzyć ściany blaszane, to czas.

Jeśli chcesz usunąć metalowe ściany, zacznij od wyjęcia wszystkich materiałów blaszanych z szafki. Następnie odczekaj około ośmiu godzin. Po ośmiu godzinach metalowe ściany niszczeją i same znikają.

Jak wyburzyć kamienne ściany w rdzy

W przeciwieństwie do drewna i blachy kamienne ściany są niezwykle wytrzymałe. Jedynym sposobem na ich zniszczenie (od wewnątrz lub z zewnątrz) jest użycie Timed Explosive Charge (C4). Wymagają jednak wielu zasobów, więc będziesz musiał zdecydować, czy warto je wyburzyć.

Jak szybko burzyć ściany w rdzy

Najszybszym sposobem na burzenie ścian (i wszystkiego innego) w Rust jest wytwarzanie i używanie wspomnianej powyżej Timed Explosive Charge. Mając to na uwadze, zebranie wszystkich niezbędnych przedmiotów może zająć trochę czasu.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Co zrobić, jeśli zgubisz ścianę w Rust?

Umieszczanie ściany ma limit czasowy na edycję umieszczenia. Po upływie czasu gracz nie może „przesunąć” niewłaściwie postawionej ściany – należy ją zniszczyć. Jednak po umieszczeniu przedmiotu istnieje 10-minutowe okno, które pozwala graczowi „podnieść” ścianę i przenieść ją w inne miejsce. Rust wybacza ci zagubienie ściany, ale jest karą, jeśli nie zauważysz tego zagubienia na czas.

2. Ile włóczni potrzeba do rozbicia kamiennego muru w Rust?

Nie możesz mieć nadziei na rozbicie kamiennego muru za pomocą włóczni w Rust. Teoretycznie jest to wykonalne, ponieważ kamienna ściana otrzymuje obrażenia od przedmiotów innych niż C4. Jednak liczba włóczni, których potrzebujesz, jest znaczna.

Nie używaj włóczni do rozbijania kamiennej ściany w Rust. Jedyną naprawdę realną opcją (która nie wymaga wieków i powtarzalnych ciosów) jest Timed Explosive Charge. Natychmiast niszczy każdą ścianę, na której jest umieszczona.

3. Ile kosztuje zniszczenie kamiennej ściany w Rust?

Powiedzmy, że zapomniałeś o jakiejkolwiek innej metodzie niż użycie C4. Koszt zniszczenia kamiennej ściany w tym przypadku jest równy kosztowi przedmiotu Timed Explosive Charge. Najpierw trzeba zbadać C4, co kosztuje 500 złomu. Następnie istnieje pełna lista (wymieniona wcześniej w artykule) surowców potrzebnych do jej wytworzenia.

4. Jak naprawiasz ściany w Rust?

Aby go naprawić, będziesz potrzebować odpowiednich zasobów, więc zależy to od ściany. W przypadku ścian kamiennych wymaganym składnikiem jest kamień; w przypadku ścian metalowych jest to metal itp. Jeśli więc masz wystarczającą ilość materiału, podejdź do ściany, wyjmij młotek i zacznij od naprawy uderzając w ścianę. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz do tego uprawnienia budowlanego.

5. Jak usunąć ścianę szopy w Rust?

Ściany szopy działają jak ściany domów w Rust. Jeśli twoja szopa jest wykonana z drewna, zapoznaj się z sekcją „Jak wyburzyć drewniane ściany z rdzy” powyżej. Jeśli ściana jest wykonana z kamienia/metalu, zapoznaj się z odpowiednimi sekcjami.

6. Jak usunąć ścianę w Rust?

Jedynym sposobem na usunięcie ściany w tej grze bez konieczności jej wyburzenia jest zrobienie tego w ciągu 10 minut od jej ustawienia. Jest to okno czasowe, w którym ustawioną ścianę można „podnieść” i przenieść w inne miejsce lub usunąć. Po upływie 10 minut musisz go zniszczyć, aby go usunąć.

Usuwanie rdzy i ścian

Zburzenie ścian w Rust nie jest niemożliwe, ale trudność zależy od materiału ściany. Kamienne ściany są bardzo trudne do zniszczenia, a drewniane znacznie łatwiej ustąpią miejsca różnym narzędziom. Tak więc, w zależności od ściany, być może będziesz musiał trochę lub dużo pracować. Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, upewnij się, że podchodzisz do niej od słabszej (wewnętrznej) strony.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci uporać się ze ścianami w Rust. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wskazówki do dodania, nie wahaj się przejść do sekcji komentarzy poniżej.