Jak usunąć wszystkie wiadomości i konwersacje w Facebook Messengerze

Usuwanie wiadomości z Facebooka nie musi być niesamowicie trudne. Niezależnie od tego, czy usuwasz jeden wątek, czy całą historię, możesz zrobić obie te rzeczy przy minimalnym wysiłku.

Niektórzy użytkownicy mogą łatwiej usunąć całe swoje konto na Facebooku. Na to też mamy artykuł!

Jak możesz zacząć sprzątać swoją skrzynkę odbiorczą? – Wykonując kroki opisane w tym artykule.

Archiwizuj wiadomości na Facebooku

Przed usunięciem wszystkich wiadomości możesz je zarchiwizować zamiast wykonywać pełne i trwałe usunięcie. W ten sposób możesz ukryć wiadomości, które chcesz zachować. Pamiętaj, że wykonanie poniższych kroków spowoduje również usunięcie tych wiadomości.

Rozpocznij proces w Facebook Messenger:

 1. Najedź kursorem na rozmowę, którą chcesz usunąć.

 2. Pojawią się trzy kropki Menu; kliknij na te

 3. Kliknij „Ukryj”

Wykonanie tego kroku spowoduje usunięcie niechcianych wiadomości bez ich trwałego usuwania. Odwiedzając Ustawienia w Facebook Messenger, możesz kliknąć „Ukryte czaty”, aby odzyskać zarchiwizowane wiadomości.

Android

Usuwanie wiadomości na telefonie lub tablecie z Androidem:

 1. Otwórz Facebook Messengera
 2. Znajdź wiadomość do usunięcia

 3. Dotknij i przytrzymaj wiadomość, aby otworzyć menu kontekstowe
 4. Dotknij usuń

iPhone

Usuwanie wiadomości na iPhonie lub iPadzie:

 1. Otwórz aplikację Facebook Messenger

 2. Dotknij i przytrzymaj rozmowę, której już nie chcesz, a następnie przesuń palcem w lewo.

 3. Gdy pojawi się menu, wybierz Usuń

 4. Potwierdź wybór, dotykając Usuń rozmowę

Wersje aplikacji Facebook Messenger na smartfony umożliwiają jednoczesne usuwanie tylko jednego wątku wiadomości. Jeśli chcesz usunąć więcej, najlepiej użyć przeglądarki.

Przeglądarka

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku

 2. Kliknij Zobacz wszystko w Messengerze

 3. Kliknij koło opcji obok rozmowy

 4. Kliknij Usuń, jeśli chcesz usunąć wszystkie wiadomości

Ale co możesz zrobić z wieloma wiadomościami i wieloma rozmowami? – W tym celu musisz zainstalować rozszerzenie przeglądarki innej firmy.

Rozszerzenia przeglądarki internetowej

Rozszerzenia stają się częścią Twojej przeglądarki internetowej i umożliwiają wykonywanie różnych funkcji na stronie internetowej. Aby usunąć wiele lub całą historię wiadomości na Facebooku, musisz dodać rozszerzenie do przeglądarki internetowej. Niezależnie od tego, czy jest to Chrome, Firefox czy Internet Explorer, możesz zacząć od korzystania z Google do otwarcia sklepu internetowego.

Na przykład: Korzystanie z Chrome, „Rozszerzenie masowego usuwania Facebooka Messengera” Google lub coś w tym rodzaju. Zobaczysz, że jedną z najlepszych opcji jest chrome.google.com. To jest sklep internetowy dla tej przeglądarki.

Po kliknięciu „Zainstaluj” pojawi się monit o różne wyskakujące okienka, dopóki to rozszerzenie nie zostanie dodane. Zobaczysz ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki.

Szybkie usuwanie wiadomości z Facebooka™

Po zainstalowaniu rozszerzenia zaloguj się na swoje konto na Facebooku w przeglądarce. Kliknij ikonę rozszerzenia na pasku rozszerzeń. Powinien mieć logo Facebook Messenger i czerwony X na górze.

Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 1. Kliknij przycisk "Otwórz swoje wiadomości", gdy się pojawi.
 2. Kliknij nowy przycisk
 3. Rozpocznij usuwanie, gdy się pojawi.
 4. Wybierz OK, aby potwierdzić swoje działanie

Powinno to automatycznie zająć się wszystkimi wiadomościami w Twojej skrzynce odbiorczej. Jeśli tak się nie stanie, warto odświeżyć stronę i powtórzyć proces. Jeśli masz zbyt wiele rozmów, może nie usunąć ich wszystkich naraz, więc powtórz proces.

Po usunięciu historii wiadomości z Facebooka z przeglądarki internetowej NIE będziesz w stanie ich odzyskać, chyba że masz ich kopię zapasową w innym miejscu. Na przykład Android umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych wiadomości z Facebooka w ES File Explorer.

Czyszczenie wiadomości

To rozszerzenie działa najlepiej, jeśli najpierw przewiniesz na sam dół listy wiadomości. Po załadowaniu rozszerzenia rozpozna wszystkie wiadomości jako wybrane do usunięcia. Możesz także wybrać pojedyncze wiadomości, które chcesz zapisać.

Oba rozszerzenia pozwalają wybrać wiele wiadomości z różnych wątków i usunąć je wszystkie jednocześnie. Jednak nadal musisz wybrać te, które chcesz usunąć. Nie ma przycisku ani funkcji, która tworzy automatyczny wybór wszystkich wiadomości.

Te rozszerzenia trwale usuną wszystkie Twoje wiadomości z Facebooka, jeśli nie masz ich kopii zapasowej. Zakładając, że wybrałeś „wszystkie” przed kliknięciem „potwierdź”, jedynym sposobem na odzyskanie tych wiadomości jest poproszenie osoby, do której je wysłałeś, o pomoc lub skorzystanie z metod odzyskiwania danych w celu odzyskania informacji z kopii zapasowej.

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości

Możesz odzyskać tylko wiadomości, które zostały zapisane w pliku kopii zapasowej. W przypadku użytkowników iPhone'a odzyskiwanie z iCloud może przywrócić te wiadomości. W przypadku użytkowników Androida mogą one zostać zapisane w Eksploratorze plików ES systemu.

Gdy korzystasz z Facebook Messenger na smartfonie lub tablecie z Androidem, wszystkie rozmowy mogą być zapisywane na Twoim urządzeniu. To, że „usuwasz je” w komunikatorze, nie oznacza, że ​​zniknęły.

Oto kilka rzeczy do wypróbowania:

Jeśli używasz Eksploratora plików ES lub dowolnego eksploratora, który działa dla Ciebie, nadal możesz uzyskać dostęp do tych informacji.

 1. Otwórz Eksplorator plików ES

 2. Przejdź do folderu pamięci lub karty SD

 3. Wybierz i otwórz folder Android

 4. Otwórz folder danych

 5. Przewiń foldery, aż znajdziesz „com.facebook.orca” (należy do aplikacji Facebook Messenger)

 6. Otwórz folder

 7. Otwórz folder fb_temp

Jest to folder pamięci podręcznej, który zawiera pliki kopii zapasowych rozmów w programie Facebook Messenger.

Pamiętaj, że ta metoda może nie zawsze działać. Usunięte rozmowy możesz odzyskać tylko wtedy, gdy przed usunięciem czegokolwiek utworzyłeś kopię zapasową telefonu.

Alternatywnie możesz podłączyć urządzenie do komputera i przeglądać foldery w ten sposób.

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, być może będziesz musiał użyć oprogramowania innej firmy, aby odzyskać stare wiadomości. Dostępnych jest wiele aplikacji do odzyskiwania danych, zaleca się wybranie tej, która ma lepsze recenzje. Dr.Fone, na przykład, jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do odzyskiwania danych.