Jak wyczyścić i usunąć wszystkie posty na Facebooku bez usuwania konta?

Dzięki licznym kontrowersjom w ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej użytkowników Facebooka decyduje się na odłączenie od niezwykle popularnej sieci mediów społecznościowych. Teraz prawie niemożliwe jest korzystanie z platformy bez zastanawiania się, jakie informacje ma o Tobie Facebook i co robi z tymi informacjami.

Niezależnie od tego, czy martwi Cię sposób, w jaki Facebook chroni Twoją prywatność, czy też martwi Cię rola Facebooka w rozpowszechnianiu dezinformacji w związku z wyborami politycznymi, istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć porzucić Facebooka.

Podobnie jak wielu innych użytkowników, istnieje duża szansa, że ​​udostępniłeś na Facebooku pewne rzeczy, których teraz żałujesz. Jeśli nie jesteś gotowy, aby całkowicie usunąć swoje konto, usunięcie wszystkich wcześniejszych postów na Facebooku to świetny sposób na złagodzenie obaw o prywatność bez angażowania się w życie bez mediów społecznościowych.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby wyczyścić swoją planszę w mediach społecznościowych i zacząć od nowa, przyjrzyjmy się, jak łatwo usunąć wszystkie swoje posty na Facebooku w zaledwie kilku krokach.

Jak zapisywać posty na Facebooku

Nie tak prędko. Zanim zaczniesz przeglądać historię wpisów, może być tam kilka miłych wspomnień, które chciałbyś śledzić. Na szczęście Facebook ułatwia pakowanie i pobieranie wszystkich danych. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Kliknij ikonę Ustawienia konta w prawym górnym rogu strony głównej Facebooka.

Kliknij Ustawienia w menu rozwijanym.

Kliknij Twoje informacje na Facebooku w menu po lewej stronie.

Kliknij Pobierz swoje informacje.

Wybierz zakres dat (lub „wszystkie moje dane”), format i jakość multimediów. Następnie kliknij Utwórz plik.

Facebook zapakuje dla Ciebie w prezent zgrabny plik zawierający wszystkie informacje z Facebooka. Teraz możesz usunąć z witryny bez obaw, że możesz stracić coś ważnego.

Po wykonaniu tych kroków Facebook przekaże Ci plik zawierający wszystkie Twoje dane, które zostały zebrane przez lata. Teraz możesz usunąć wszystkie swoje wcześniejsze posty, nie martwiąc się o utratę cennych wspomnień.

Dygresja: Inne witryny, takie jak Google, Snapchat i Twitter, również oferują opcję pobierania danych. Jeśli więc chcesz zobaczyć, jakie dane zebrały inne kanały mediów społecznościowych, możesz to zrobić, wykonując podobne kroki.

Jak usunąć posty na Facebooku

Gotowy do czyszczenia historii na Facebooku?

Zacznijmy od podstaw. Jeśli martwisz się tylko kilkoma postami, powinieneś po prostu usunąć je ręcznie. Przejdź bezpośrednio do posta i wykonaj następujące czynności:

Kliknij ikonę opcji w prawym górnym rogu posta i kliknij Kasować.

Kliknij Kasować ponownie, aby potwierdzić.

Powtórz te kroki dla każdego posta, który chcesz usunąć. Zakładając, że chcesz pozbyć się tylko niewielkiej liczby postów, jest to znacznie łatwiejsza opcja i pozwala zachować resztę treści na Facebooku.

Pamiętaj, że nie możesz odzyskać tych postów. Po usunięciu z Facebooka znikają na dobre (chyba że najpierw je pobrałeś). Dlatego pamiętaj o tym, co usuwasz.

Filtrowanie postów na Facebooku

Więc może chcesz usunąć wszystkie swoje posty z określonego miesiąca lub roku. Najłatwiej to zrobić, filtrując swoje posty na Facebooku. Możesz to zrobić poprzez:

iPhone

Odwiedź stronę swojego profilu i kliknij trzy kropki obok niebieskiego przycisku „Dodaj do swojej historii”

Stuknij w Dziennik aktywności, jeśli używasz iPhone'a

Kliknij „Zarządzaj aktywnością” u góry.

Kliknij „Twoje posty”, a następnie „Filtry”, aby filtrować według zakresu dat.

Stuknij pole obok posta i kliknij ikonę kosza.

Potwierdź, kiedy pojawi się wyskakujące okienko.

Android

Oczywiście Android sprawia, że ​​jest to trochę łatwiejsze:

Odwiedź swój profil i kliknij trzy kropki obok niebieskiego przycisku „Dodaj do swojej historii”

Przewiń w dół do „Zarządzaj postami”

Dotknij „Filtruj” u góry

Filtruj według zakresu dat

Dotknij każdego posta, który chcesz usunąć, aby dymki się podświetliły

Stuknij ikonę kosza na śmieci w dolnej środkowej części ekranu

Potwierdzać

Przeglądarka

Masowe usuwanie postów z przeglądarki bez rozszerzenia również zadziała. Daje to możliwość wybrania postów, które chcesz usunąć.

  1. Kliknij swoje imię w prawym górnym rogu, aby odwiedzić swój profil
  2. Przewiń lekko w dół, aż zobaczysz opcję menu w lewym rogu ekranu
  3. Filtruj według miesiąca, daty i roku
  4. Stuknij w trzy kropki obok każdego postu
  5. Kliknij „Usuń”
  6. Potwierdzać

Chociaż ten krok pozwala usuwać pojedyncze posty, jeśli nie ma ich zbyt wiele lub chcesz posortować treść, jest to opcja, która zadziała.

Użyj rozszerzenia do masowego usuwania

Ręczne usuwanie postów może być w porządku, jeśli martwisz się tylko kilkoma, ale przejrzenie całej historii postów w ten sposób zajmie Ci wieki.

Niestety Facebook nie zapewnia metody masowego usuwania historii (chyba że całkowicie usuniesz swoje konto). Istnieje jednak kilka rozszerzeń przeglądarki, takich jak News Feed Eradicator dla Facebooka lub Social Book Post Manager, które mogą Ci w tym pomóc.

Jako przykład użyjemy Social Book Post Manager. Oto jak to zdobyć.

Uwaga: niektórzy użytkownicy zgłosili, że Social Book nie działa dla nich, jednak na podstawie naszych testów nadal działa. Jeśli masz problem z jednym, spróbuj drugiego. Proces jest prawie identyczny.

Znajdź rozszerzenie w Chrome Web Store.

Kliknij Dodaj do Chrome.

Kliknij Dodaj rozszerzenie.

Spowoduje to dodanie rozszerzenia do przeglądarki, dzięki czemu będziesz mógł zacząć usuwać swoje posty. Po zainstalowaniu nadszedł czas, aby zacząć.

Iść do Facebook i zrób to:

Kliknij ikonę Ustawienia konta i kliknij Dziennik aktywności.

Kliknij ikonę rozszerzenia Social Book Post Manager w prawym górnym rogu przeglądarki.

Ustaw parametry dla tego, co chcesz usunąć.

Sprawdź, czy chcesz przejrzeć wyniki, zanim naciśniesz Usuń.

Zdecyduj, jak szybko chcesz, aby przechodził przez Twoje posty. Kliknij Kasować.

Po kliknięciu Usuń upewnij się, że aplikacja usuwa wszystkie Twoje posty. W niektórych przypadkach wybranie szybkiego ustawienia może spowodować, że rozszerzenie pominie niektóre posty. Jeśli zauważysz, że w aplikacji brakuje postów, możesz spróbować ponownie z mniejszą szybkością.

W międzyczasie poświęć chwilę i upewnij się, że chcesz usunąć te posty. Gdy znikną z Facebooka, znikną na zawsze.

Czy mogę zbiorczo usuwać posty na Facebooku?

Możesz użyć rozszerzenia przeglądarki wymienionego powyżej lub użyć menedżera aktywności, aby podświetlić i usunąć wszystkie swoje posty. Obecnie nie ma możliwości jednoczesnego usunięcia wszystkich postów na Facebooku bez usuwania konta i zakładania nowego.

Czy mogę usunąć swoje konto i założyć nowe?

Tak. Jeśli jednak u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/permanently-delete-facebook-account/u0022u003epermanentnie usuniesz swoje konto na Facebookuu003c/au003e, gdy firma nie rozpoznaje już Twojego numeru telefonu ani adresu e-mail, będziesz potrzebować nowego po jednym z każdego.u003cbru003eu003cbru003eZakładając, że masz już nowy numer telefonu i adres e-mail, możesz już iść. Jeśli tego nie zrobisz, Facebook będzie chciał reaktywować Twoje stare konto (przynajmniej przez pierwsze 90 dni).

Czy mogę usunąć wszystkie moje komentarze z Facebooka?

Możesz usunąć posty, usunąć pojedyncze komentarze lub użyć rozszerzenia przeglądarki, aby usunąć wszystkie komentarze na swojej stronie na Facebooku. Nie ma do tego opcji masowego usuwania, więc nie jest to najłatwiejsze do zrobienia.